کلید ترموستات لمسی هوشمند چیست؟

ترموستات یکی از تجهیزات اصلی خانه هوشمند است که نقش بسزایی در کنترل دمای محیط دارد. ترموستات دارای سنسورهای دقیقی است و به طور مستمر دمای محیط را اندازه گیری و ثبت می کند. کاربران خانه هوشمند می توانند با بهره گیری از کلید ترموستات لمسی هوشمند، عملیات تنظیم دما را ساده تر و سریع تر انجام دهند. به وسیله کلید لمسی ترموستات می توان دمای خانه را از کیلومترها دورتر و تنها با استفاده از گوشی موبایل کنترل کرد. برای آشنایی بیشتر با جزئیات و عملکرد کلید ترموستات لمسی هوشمند، تا پایان مقاله با ما همراه باشید.

کلید ترموستات لمسی هوشمند

استفاده از کلید ترموستات لمسی هوشمند تجربه کاربری فوق العاده ای را برای اعضای خانه هوشمند فراهم می کند. در صورت به کار بردن کلید ترموستات لمسی، شما می توانید به سادگی با نصب نرم افزار خانه هوشمند، دمای محیط را تنظیم کنید. برای این کار لازم نیست به ترموستات دسترسی داشته باشید یا حتماً در خانه باشید. نرم افزار خانه هوشمند به سادگی به کلید ترموستات هوشمند متصل شده و تمام اطلاعات دمای خانه را در اختیار شما قرار می دهد. به این ترتیب اگر پیش از خروج از منزل فراموش کردید سیستم سرمایشی-گرمایشی را خاموش کنید اصلاً جای نگرانی نیست؛ انجام این کار با کلید ترموستات هوشمند و اپلیکیشن خانه هوشمند تنها در چند ثانیه امکان پذیر است.

کلید ترموستات لمسی هوشمند چیست

کلید ترموستات لمسی هوشمند چیست

مشخصات فنی کلید ترموستات لمسی

امروزه کلیدهای ترموستات لمسی در انواع مختلفی وجود دارند و هر یک قابلیت های متعددی را برای کاربران فراهم می کنند. در ادامه به ویژگی های موجود در اغلب دستگاه های کلید ترموستات لمسی هوشمند اشاره شده است:
صفحه نمایشگر لمسی: صفحه نمایشگر کلید ترموستات هوشمند، کاملاً لمسی بوده و نشان دهنده اطلاعاتی نظیر دمای محیط و گزینه های تنظیم دما است. همچنین امکان تنظیم نور صفحه نمایشگر از طریق کلیدهای لمسی این دستگاه وجود دارد.
سیم کشی به شیوه سنتی: کلید ترموستات لمسی هوشمند نیازی به سیم کشی جداگانه ندارد و نصب این دستگاه به شیوه سنتی صورت می گیرد. کلید ترموستات هوشمند با انواع قوطی های کلید برق سازگار بوده و به صورت توکار قابل نصب است. سیم کشی های معمولی و 5 سیمه برای راه اندازی کلید ترموستات هوشمند کاملاً مناسب هستند.
کلیدهای لمسی با کارکردهای متفاوت: اغلب کلیدهای ترموستات هوشمند سه دکمه اصلی با وظایف تعریف شده دارند. علاوه بر این، کلید ترموستات لمسی مجهز به قفل کودک است که با فعال کردن این گزینه می توان دسترسی کودکان به کلیدهای لمسی را محدود کرد. این قابلیت همچنین مشکلات ناشی از لمس اتفاقی کلیدها را برطرف می کند.
دو مد کاری: کلید ترموستات هوشمند برای تنظیم سیستم گرمایشی و سرمایشی خانه هوشمند به کار می رود. به کمک اطلاعات مندرج در منوی نمایشگر حالت گرمایشی یا سرمایشی به سادگی فعال می شوند و می توان با کلیدهای لمسی دمای محیط را تنظیم کرد.
زیبایی در ساخت: سادگی و شیک بودن کلید ترموستات لمسی سبب می شود جذابیت خانه هوشمند شما بیش از پیش به چشم بیاید و محیطی مدرن و چشم نواز را ایجاد کند.

مزایای استفاده از کلید ترموستات لمسی

ممکن است از خود بپرسید” چرا باید از کلید ترموستات لمسی هوشمند استفاده کنیم؟”. پاسخ این سوال کاملاً واضح است. با یک مقایسه ساده می توان فهمید که کلید ترموستات هوشمند نسبت به کلیدهای ترموستات دستی و سنتی، قابلیت های بی شماری را به کاربر ارائه می کند. با استفاده از این دستگاه لازم نیست هر بار که قصد تنظیم دمای سیستم سرمایشی و گرمایش را دارید از جای خود بلند شوید و به محل کلید ترموستات بروید. با استفاده از کلید ترموستات هوشمند، راحتی و آسایش بیشتری را تجربه خواهید کرد.
علاوه بر این شما به کمک کلید ترموستات لمسی هوشمند می توانید بدون حضور در منزل، دمای خانه را مدیریت کنید. به عنوان مثال می توانید چند دقیقه پیش از رسیدن به منزل سیستم سرمایشی یا گرمایشی را به کمک نرم افزار خانه هوشمند راه بیاندازید. به این ترتیب لازم نیست زمانی که به خانه می رسید مدت زمانی را صبر کنید تا دمای خانه به میزان مطلوب شما برسد.
از دیگر مزایای کلید ترموستات لمسی هوشمند می توان به ایمنی آن اشاره کرد. با استفاده از اپلیکیشن خانه هوشمند می توانید در هر لحظه و هر مکان از دمای منزل خود مطلع شوید و آن را تنظیم کنید. به این ترتیب در صورتی که قبل از خروج از منزل فراموش کرده باشید سیستم های سرمایشی یا گرمایشی را خاموش کنید، کلید ترموستات هوشمند این کار را برای شما انجام می دهد. بنابراین نیازی نیست نگران خراب شدن و سوختن تجهیزات برقی خانه خود باشید.

قیمت کلید ترموستات لمسی هوشمند

همان طور که گفته شد کلید ترموستات لمسی هوشمند انواع و اقسام مختلفی دارد و از قابلیت های مختلفی برخوردار است. لذا افراد می توانند با توجه به امکانات مورد نیاز و همچنین توانایی مالی خود بهترین مدل کلید ترموستات را خریداری کنند. نکته ای که خریداران باید به آن توجه داشته باشند این است که ریموت کنترل کلید ترموستات معمولاً به صورت جداگانه و با هزینه مستقل به فروش می رسد.

خرید کلید ترموستات هوشمند

توصیه می شود برای خرید کلید ترموستات لمسی هوشمند از طریق نمایندگی های معتبر اقدام کنید و از خرید کالاهای بی اعتبار خودداری فرمایید. چرا که استفاده از کالاهای تقلبی و غیر اورجینال می تواند منجر به صدمه دیدن دستگاه های متصل به کلید ترموستات شود. این امر خسارت زیادی را برای شما به بار خواهد آورد و احتمالاً هزینه آن حتی از خرید یک کلید ترموستات اصل نیز بیشتر می شود.

کلید ترموستات لمسی هوشمند چیست

کلید ترموستات لمسی هوشمند چیست

سخن آخر
کلید ترموسات لمسی از جمله اجزای تشکیل دهنده خانه هوشمند است که وظیفه تعدیل و تنظیم دمای خانه را به عهده دارد. این محصول به دلیل مزیت هایی که نسبت به ترموستات سنتی دارد، با استقبال گسترده ای از سوی کاربران مواجه شد. شما می توانید با خرید کلید ترموستات لمسی از تیم خانه هوشمند کوییک لینک نسبت به اعتبار و کیفیت کالا اطمینان داشته باشید. مجموعه کوییک لینک در تلاش است تا با ارائه بهترین تجهیزات خانه هوشمند با قیمت های مناسب، آسایش و راحتی را برای مشتریان خود فراهم کند.