سیستم صوتی هوشمند چه کاربردی دارد؟

هوشمندسازی خانه ها به ویژه سیستم صوتی هوشمند سال هاست که در کشورهای اروپایی استفاده می شود. این تکنولوژی برای اولین بار ده سال پیش وارد ایران شد و از آن زمان تا به امروز مسیری رو به پیشرفت داشته است. منظور از هوشمندسازی خانه یعنی مجهز کردن لوازم خانگی به یک سیستم کنترل مرکزی است که دسترسی به امکانات منزل را آسان تر می کند. اما جديدترين بخشی که به تازگی به جمع خانه هوشمند اضافه شده، سیستم صوتی هوشمند است که کل سالن پذیرایی تا حمام را تحت پوشش قرار می دهد. با نصب سیستم صوتی هوشمند این امکان برای تان فراهم خواهد شد تا هر زمانی که بخواهید به موزیک با کیفیت بالا گوش دهید‌. در این مقاله از سایت کوئیک لینک قرار است درباره سیستم هوشمند صوتی صحبت کنیم.

سیستم صوتی هوشمند خانه چیست؟

یکی از بخش های مهم سیستم هوشمند را سیستم صوتی تشکیل می دهد و برای پخش موزیک، اعلام هشدار، اطلاع رسانی و….مورد استفاده قرار می گیرد. سیستم صوتی هوشمند به عنوان زبان خانه هوشمند نیز شناخته می شود؛ زیرا می تواند ما را از رویدادها و اتفاقات خانه مطلع کند یا با پخش کردن موزیک، آرامش و نشاط را در خانه به وجود آورد. سیستم هوشمند صوتی برخلاف تجهیزات صوتی معمولی که به صورت دست‌ساز یا ریموت کنترل می شود، از طریق یک سیستم مرکزی و به کمک یک گوشی هوشمند یا تاچ پنل کنترل می شود. سیستم هوشمند موسیقی این قابلیت را دارد تا در منابع مختلف مانند: سرویس های انلاین، حافظه داخلی دستگاه، حافظه فلش، کارت حافظه و گوشی موبایل برنامه ریزی و پخش شود. سیستم هوشمند صوتی همچون سیستم صوتی معمولی دارای بلندگو و آمپلی فایر است و می توان از راه دور کنترل کرد؛ همچنین این سیستم در کنار سایر تجهیزات هوشمند عملکردی یکپارچه دارد. به طور خلاصه می توان گفت با نصب سیستم موسیقی هوشمند امکان پخش موسیقی دلخواه به محض ورود به منزل و امکان پخش هر نوع آهنگ در هر زمان و فضایی مثل: سناریوهای شام، سناریوهای پارتی، سناریو خواب و ….را خواهید داشت.

کاربرد سیستم صوتی هوشمند

کاربرد سیستم صوتی هوشمند

انواع سیستم صوتی هوشمند

با صرف هزینه بسیار کم می توانید به سیستم خانه هوشمند، سیستم صوتی را اضافه کنید. شیوه اجرای سیستم صوتی به دو صورت انجام می شود که به شرح زیر است:

  • استفاده از بلندگوهای سقفی اکتیو

بلندگوی سقفی که به آن بلندگوی مادر نیز گفته می شود، دارای ورودی AUX بلوتوث و آمپلی فایر داخلی ۸۰ وات است که می توان ۶ یا ۸ بلندگوی جانبی را به آن وصل کرد تا قدرت و کیفیت صدا افزایش پیدا کند. این سیستم صوتی در اکثر خانه هایی که به تازگی طراحی و دیزاین شده اند نصب شده و هر فرد با استفاده از بلوتوث تلفن همراه خود می تواند به آن متصل شود و موزیک دلخواه خود را با میزان صدایی دوست دارد تنظیم و در فضای خانه پخش کند.

  • استفاده از آمپلی فایر دیواری و بلندگوی سقفی پسیو

سیستم آمپلی فایر دیواری مجهز به ورودی USB, AUX کارت SD و بلوتوث بوده و فقط به تعذیه فاز و نول نیاز دارد. خروجی آمپلی فایر دیواری ۵۰ وات و این قابلیت را دارد به بلندگوهای سقفی یا کمکی متصل شود. این سیستم صوتی با استفاده از پنل دیواری لمسی و بسیار شیک قابلیت پخش موزیک را دارد؛ همچنین به کمک کلیدهای آن می توان صدا را کم و زیاد و یا آهنگ را عوض کرد.

ویژگی های سیستم صوتی هوشمند

برای اینکه یک سیستم صوتی هوشمند به خوبی کار کند باید ویژگی هایی که در ادامه شرح می دهیم را داشته باشد:
• از شکل های مختلف پخش موسیقی پشتیبانی کند.
• در فضاهای مختلف خانه باید صدا و موسیقی را همزمان پخش کند.
• صدایی که از بلندگوهای سیستم صوتی پخش می شود باید بلند، واضح، باکیفیت و مطابق با استاندارد های روز باشد.
• یک سیستم هوشمند صوتی خوب باید توانایی پخش موسیقی از اینترنت، دستگاه های مختلف صدا مانند: راديو، تلویزیون، گیرنده، تلفن همراه، کامپیوتر، USB و AUS را داشته باشد.
• با فضای زندگی هماهنگی خوبی داشته باشد به طوری که آسان، سریع و بی دردسر سیستم موسیقی را تنظیم کنید.

کاربردهای سیستم صوتی هوشمند

نصب سیستم صوتی هوشمند پخش موسیقی همزمان و با کیفیت در خانه کاربردهای دیگری دارد که عبارت اند از:
• از سیستم صوتی حرفه ای و بلندگوهای سقفی می توان برای پخش موسیقی زمینه ای استفاده کرد.
• سیستم صوتی را می‌ توان به تلویزیون وصل کرد تا از شر صدای ضعیف و بی کیفیت تلویزیون خلاص شد.
• علاوه بر خانه از سیستم های صوتی می توان در باشگاه های ورزشی نیز کاربرد دارد.
• در اتاق یوگا برای آرامش بیشتر
• در باشگاه های بدنسازی
• ایجاد تحرک بیشتر در سالن های ایروبیک
• استفاده از سیستم صوتی در لابی هتل ها

مزایای استفاده از سیستم صوتی هوشمند در خانه

مجهز کردن خانه به سیستم هوشمند صوتی مزایایی گوناگونی دارد که سبب راحتی و بهبود زندگی بهتر می شود. این مزایا عبارت اند از:
• با استفاده از سیستم هوشمند موسیقی در هر قسمت از خانه می توانید موزیک مورد علاقه خود را گوش کنید؛ همچنین در صورت ترک جای قبلی نیاز به جابجایی اسپیکر در جاهای مختلف نیست.
• با توجه به اینکه سیستم صوتی هوشمند قابلیت اتصال به تلویزیون را دارد، صدای فیلم و سریال باکیفیت بیشتری پخش خواهد شد.
• سیستم صوتی هوشمند این توانایی را دارد تا در صورت ورود سارقین به خانه صداها را ضبط کند.
• سیستم هوشمند موسیقی از فرمت های گوناگون پشتیبانی می کند.
• سیستم صوتی مجهز به دزدگیر است؛ از همین رو با ورود سارقین زنگ هشدار را در ساختمان پخش می کند.
• سیستم هوشمند موسیقی با دستگاه هایی مانند پنل لمسی و تلفن همراه قابل کنترل است.

کاربرد سیستم صوتی هوشمند

کاربرد سیستم صوتی هوشمند

کوئیک لینک ارائه دهنده سیستم های صوتی هوشمند

صنعت صوت، به ویژه نصب سیستم های صوتی هوشمند در خانه ضروری است؛ زیرا با استفاده از این تجهیزات دیگر نیازی نیست در مهمانی ها و یا باشگاه ها به دنبال اسپیکر یا بلندگو باشید. شرکت بین‌المللی کوئیک لینک از سال ۱۳۹۲ در زمینه طراحی و تولید تجهیزات خانه هوشمند شروع به فعالیت کرده است. این شرکت با ۲۰ نمایندگی فعال در سطح کشور توانسته است سابقه درخشانی را از خود به جای بگذارد. پس چنانچه قصد خرید سیستم صوتی هوشمند برای منزل، باشگاه یا هتل را دارید از سایت ما یعنی کوئیک لینک می توانید خریداری کنید.