کاربردهای دوربین گردان هوشمند

به جرات می توان گفت دوربین های هوشمند یکی از نیازهای زندگی های امروزی شده است. این دوربین ها با نصب آسان و عملکردی مطلوب می توانند باعث ایجاد امنیت شوند. دوربین های هوشمند دارای انواع مختلفی هستند که یکی از محبوب ترین های آن را باید دوربین گردان مدار بسته هوشمند دانست. در ادامه سعی داریم شما را بیشتر با دوربین گردان هوشمند و کاربردهای آن آشنا کنیم.

دوربین گردان هوشمند چیست؟

دوربین گردان هوشمند یکی از مدل های سیستم های امنیتی بوده که در محیط های وسیع و بزرگ از آن ها استفاده می شود. این نوع دوربین به خوبی می تواند با چرخشی که دارد تمام محوطه را بررسی و تحت پوشش حفاظتی خود قرار دهد.
دوربین گردان هوشمند دارای انعطاف بسیار خوبی است و می تواند تمام زوایا را با سرعت بسیار خوبی مورد رصد قرار دهد. چرخش 360 درجه دستگاه سبب شده تا چهار جهت بالا، پایین، چپ و راست مشخص باشد و کاربر بتواند آن ها را بررسی کند. البته برای دوربین مدار بسته گردان این قابلیت وجود دارد که تعداد مشخصی پریست تعریف شود. پریست ها می توانند به دوربین کمک کنند تا به گونه ای تنظیم شود که بر اساس زمان بندی های معین مکان های از قبل تعیین شده را به کاربر نشان دهد.

دوربین گردان هوشمند به صورتی می چرخد؟

روش های مختلفی برای چرخش این دستگاه وجود دارد، که این روش ها بر اساس مدل و امکاناتی که دوربین ها دارند متفاوت است. روش های زیر نحوه چرخش دوربین هوشمند هستند:
• چرخش دوربین به روش دستی
• چرخش دوربین از طریق نرم افزارهای نظارتی
• چرخش به وسیله جوی استیک
• چرخش دوربین به صورت اتوماتیک از طریق نرم افزارهای مدیریت دوربین
• چرخش های خودکار به جهت ردیابی کردن حرکات
کاربرد دوربین های گردان هوشمند
دوربین های گردان هوشمند دارای کاربردهای مختلفی هستند و از این وسیله بیشتر در مکان های بزرگ بهره می گیرند. سوله ها، کارگاه ها، کارخانه ها، شرکت ها، ادارات و… جزو محیط هایی هستند که بیشترین استفاده را از دوربین های گردان دارند. این دستگاه را می توان برای فضاهایی که نیاز به امنیت بسیار بالا داشته و باید همه جا تحت پوشش حفاظتی واقع گردند، مورد استفاده قرار داد.

کاربردهای دوربین گردان هوشمند

کاربردهای دوربین گردان هوشمند

انواع دوربین های گردان هوشمند

برای دوربین های مداربسته گردان 2 نوع را تعریف کرده اند، که هر کدام با توجه به نیاز کاربران و محیط مد نظر استفاده می شود. این دو نوع شامل موارد زیر هستند:
1. دوربین گردان Indoor: در صورتی که مکان استفاده دوربین فضاهای بسته و سقف دار باشد بهترین گزینه برای حفاظت، این نوع دوربین خواهد بود. مقاومت و استحکام این مدل کمتر از نوع دیگر آن بوده و از طراحی خاصی هم برخوردار است.
2. دوربین گردان Outdoor: از این نوع دوربین بر خلاف مدل قبلی در مکان های باز و بیرونی استفاده خواهد شد. استحکام و مقاومت این دوربین، نسبت به نوع دیگر دوربین های گردان بسیار بیشتر است و در ردیف پر کاربردترین دوربین های چرخشی قرار دارد.

مزایا و ویژگی های دوربین های گردان هوشمند

استفاده از دوربین های گردان هوشمند، نسبت به سایر موارد و مدل های دوربین های مدار بسته از مزایای بسیار بیشتری برخوردار است و ویژگی های خاصی نیز برای آن ها در نظر گرفته شده است. این مزایا و ویژگی ها را می توان موارد زیر عنوان کرد:
کیفیت بسیار بالای تصاویر ضبط شده
نصب راحت و آسان
مقاومت مناسب در برابر شرایط جوی
منعطف بودن
ایجاد اطمینان و امنیت در منتقل کردن داده ها
قابلیت کنترل از راه دور
امکان استفاده برای مکان های بدون سیم کشی
دارای لنز بسیار قدرتمند

محدوده تحت پوشش دوربین های مدار بسته گردان

محدوده ای که این دوربین ها می توانند تحت پوشش خود قرار دهند بستگی به نوع دوربین و فضایی که برای نظارت مورد استفاده قرار گرفته است، دارد. اما فضایی 300 متری، محدوده پوششی این دوربین ها است. البته این میزان را می توان تغییر داد و بر اساس محدوده نظارتی تعیین کرد.
قدرت زوم دوربین گردان هوشمند
اولین چیزی که در ارتباط با این دوربین ها باید مطرح کرد نوع زوم آن ها بوده که به صورت مکانیکی است. با توجه به این نوع از زوم، به خوبی می توان زاویه دید را تغییر داد و با توجه به نیاز محیط و کاربر، بزرگ نمایی آن ها را نیز تعیین کرد. فوکوس طراحی شده برای دوربین های مدار بسته هوشمند، این قدرت را دارد که در صورت ایجاد تاری یا محو شدگی تصاویر، به صورت خودکار و به سرعت آن ها را حذف و مشکل را بر طرف کند.

قابلیت ردیابی به وسیله دوربین گردان هوشمند

همان طور که اشاره شد دوربین مدار بسته هوشمند می تواند به وسیله نرم افزارهای خاص، حرکت و مکان های مورد نیاز را مورد بررسی قرار دهد. اما یکی از ویژگی هایی که این وسیله را می تواند از دیگر انواع آن متمایز کند، این است که به وسیله برخی نرم افزارها این توان را دارد که تصاویر را تجزیه و تحلیل کرده و افراد و وسایل مشکوک را به صورت اتوماتیک دنبال کند.

کاربردهای دوربین گردان هوشمند

کاربردهای دوربین گردان هوشمند

قیمت دوربین گردان هوشمند

با توجه به این که دوربین های گردان دارای انواع مختلفی هستند، قیمت های گوناگونی را برای آن ها تعیین کرده اند. البته به جز این مورد محدوده دید، توان چرخشی، نوع زوم و… در روند قیمت گذاری دوربین های مدار بسته گردان اثر گذار هستند.

سخن پایانی
دوربین های گردان هوشمند یکی از مدرن ترین و بهترین دستگاه های حفاظتی هستند که نقش اثر گذاری در تامین امنیت را دارند. این وسایل با توجه به نوع چرخش و مکان قرار گیری می توانند به خوبی نیازهای کاربران را پاسخ گو باشند. خانه هوشمند کوییک لینک یکی از شرکت های معتبر در زمینه ارائه و نصب دوربین های مدار بسته گردان بوده که سابقه ای طولانی در این عرصه را از آن خود کرده است. در صورتی که به این نوع دوربین نیاز داشتید، می توانید با این شرکت تماس حاصل نمایید و از مشاوره های لازم برخوردار شوید.