ویژگی های تاچ پنل هوشمند

استفاده نکردن از کلیدهای پر سر و صدا در وسایل دیجیتال یکی از آرزوهای انسان بوده که با پیشرفت علم و تکنولوژی این آرزو به واقعیت تبدیل شده است. تاچ پنل های هوشمند امروزه در زندگی انسان نقش مهمی را ایفا می کنند که امروز قصد داریم بیشتر با آن ها آشنا شویم.

تاچ پنل هوشمند چیست؟

تاچ پنل وسیله ای با صفحه نمایش لمسی است که به خاطر امکانات متنوعی که دارد در میان افرادی که به خانه های هوشمند علاقه دارند طرفداران بسیاری پیدا کرده است. استفاده از تاچ پنل هوشمند باعث می شود خانه به صورت کامل مدیریت شود و احتمال بروز خطر کاهش یابد. تاچ پنل ها را می توان در تمام نقاط ساختمان نصب کرد.

انواع تاچ پنل هوشمند

تاچ پنل ها را به دو دسته روکار و توکار تقسیم بندی کرده اند که علت این دسته بندی را باید ظاهر آن ها دانست. تاچ پنل های توکار را داخل دیوار تعبیه می کنند و حاشیه ای را برای آن ها قرار نداده اند. این در حالی است که تاچ پنل های روکار حاشیه پنل لمسی دارند، که در ظاهر کار قابل مشاهده است. تاچ پنل هایی که به تازگی وارد بازار شده اند به سیستم عامل اندروید مجهز هستند.

ویژگی های تاچ پنل هوشمند

ویژگی های تاچ پنل هوشمند

تفاوت تاچ پنل با تبلت

با توجه به این که تاچ پنل های هوشمند جدید در بازار دارای سیستم عامل اندروید است، این موضوع باعث شده شباهت زیادی را با تبلت ها پیدا کنند. اما تفاوت اصلی این دو دستگاه را باید در سیستم برق رسان آن ها یافت.
تاچ پنل ها برای این که بتوانند به کار خود ادامه دهند به باتری نیاز ندارند و از طریق کابل شبکه کار خود را انجام می دهند. کابل شبکه این قابلیت را دارد که به جز انتقال داده در میان بخش های متفاوت خانه، برقی را که تاچ پنل به آن نیاز دارد را هم تامین کند.
در حالی که تبلت ها، برای این که به کار خود ادامه دهند و به فعالیت بپردازند نیاز دارند از باتری استفاده کنند. استفاده از کابل شبکه در تاچ پنل ها باعث می شود امنیت افزایش یابد و تمام اطلاعات و داده ها به صورت کامل انتقال پیدا کنند. در حالی که در فناوری های بی سیم، وجود نویز سبب ناقص بودن اطلاعات بخش های مختلف خواهد شد.

ویژگی ها و مزایای تاچ پنل هوشمند

ویژگی های تاچ پنل هوشمند بسیار زیاد است و با توجه به مزایایی که دارد بهترین وسیله برای کنترل و مدیریت منزل است. در میان ویژگی ها و امکانات تاچ پنل هوشمند می توان موارد زیر را نام برد:
امکان کنترل کامل سیستم هوشمند مانند روشنائی، دیمر، سیستم گرمایش و سرمایش، پرده، سیستم های صوتی و تصویری
توانائی به نمایش درآوردن فیلم از پنل بر تلویزیون و پخش صدای آن از اسپیکرهای قوی
رادیوی اینترنتی، اعلام شرایط جوی و اطلاعات روز
مدیریت تمام دوربین های مدار بسته
دارا بودن ورودی HDMI
پردازنده های بسیار قوی
دارا بودن پورت شبکه و وای فای
مجهز به آپلی فایر یاماها (در برخی از تاچ پنل ها)
مجهز بودن به ریموت کنترل برای مدیریت از راه دور
دارای فلش مموری و مموری کارت با ظرفیتی تا 64 گیگابایت
داشتن نرم افزارهای مخصوص برای پخش موسیقی به وسیله تلفن همراه
مجهز به خروجی 4 تا 16 اسپیکر 25 وات

اندازه تاچ پنل های هوشمند

تاچ پنل های هوشمندی که در بازار به دست مصرف کننده می رسد، در اندازه های مختلفی تولید می شوند که مشتری می تواند با توجه به نیاز خود از آن ها خریداری کند. این اندازه ها به ترتیب شامل موارد زیر می شوند:
• 2 اینچ
• 3/7 اینچ
• 4/3 اینچ
• 5 اینچ
• 7 اینچ
• 8 اینچ
• 10 اینچ
• 12 اینچ
• 15 اینچ

نقش تاچ پنل در خانه های هوشمند

امروزه استفاده از فناوری های هوشمند لمسی در زندگی ها نقش بسیار زیادی پیدا کرده است و هر روز بیشتر از قبل در زندگی انسان نقش خود را پر رنگ تر می کنند. گوشی های موبایل، مانیتور سیستم های کنترل کننده در واحدهای صنعتی، وسایل پزشکی و… نمونه هایی هستند که این تکنولوژی به وضوح در آن ها مشاهده می شود.
استفاده از تاچ پنل در خانه های هوشمند بسیار متداول است و یکی از ارکان هوشمند شدن آن ها به حساب می آید. این وسیله برای کنترل و مدیریت در بخش های متفاوت منزل مانند سیستم های روشنائی، سیستم های سرمایشی و گرمایشی، تنظیم پرده ها، کنترل شیرهای ورودی آب و گاز و… مورد استفاده قرار می گیرد.
البته نمی توان از بحث افزایش امنیت منزل به وسیله تاچ پنل هوشمند چشم پوشی کرد. به وسیله سناریوهایی که روی این صفحات قرار داده می شود، مالک منزل می تواند امنیت ساختمان و خانه خود را به صورت محسوسی افزایش دهد.

ویژگی های تاچ پنل هوشمند

ویژگی های تاچ پنل هوشمند

قیمت تاچ پنل های هوشمند

قیمتی که برای تاچ پنل های هوشمند در نظر گرفته می شود نرخ یکسانی ندارد و نمی توان برای همه آن ها یک قیمت را اعلام کرد. عوامل مختلفی بر قیمت این وسیله اثر دارد که در میان این عوامل می توان به برند کمپانی تولید کننده، استفاده از نوع پردازنده ها، ابعاد تاچ پنل هوشمند، قابلیت های تعبیه شده بر تاچ پنل، شهر محل فروش و در صد سود فروشنده اشاره کرد.
برای به دست آوردن قیمت این محصول می توان به سایت های مختلفی که در زمینه فروش تاچ پنل اقدام می کنند، مراجعه کرد.

سخن پایانی
در ارتباط با تاچ پنل هوشمند و ویژگی های آن تمام مواردی را که کاربر باید بداند، ذکر کردیم. اما برای خرید مطمئن این محصول یا هوشمند سازی منازل باید حتما از طریق شرکت های معتبر اقدام صورت گیرد. برترین شرکت در این زمینه، شرکت کوییک لینک است که بهترین برنامه ریزی ها و تجهیزات روز دنیا را برای مشتریان به کار می گیرد. کوییک لینک با توجه به سابقه طولانی در زمینه هوشمند سازی منازل و بهره گیری از متخصصین با تجربه و کار آمد توانسته رضایت مشتریان را به دست آورد.