آشنایی باهوشمند سازی روف گاردن

هوشمندسازی روف گاردن یکی از اقدامات بسیار مهم برای جذاب‌ ترین بخش ساختمان‌ های جدید و لوکس محسوب می‌ شود که مورد استقبال بسیاری از سازندگان و مالکان قرار گرفته است. وجود فضای سبز اختصاصی با چشم‌ انداز زیبا می‌ تواند ساختمان شما را نسبت‌ به ساختمان‌ های مشابه دیگر در اطراف متمایز کند. مهم‌ ترین امر برای استفاده از روف گاردن نگهداری و استفاده درست از تجهیزات و وسایل موجود در آن است.
به عنوان مثال در این فضای باز از گیاهان برای پوشش محیط استفاده می‌ شود که کنترل و نظارت صحیح به آن‌ ها و آبیاری منظم باید در برنامه‌ ریزی قرار بگیرد که بسیاری از مالکان نگران این موضوع هستند. امروزه با وجود روش‌ های هوشمندسازی، دیگر لازم نیست این کار توسط یک شخص انجام شود یا وقت زیادی بابت آن صرف گردد. اگر شما نیز قصد هوشمندسازی روف گاردن ساختمان خود را دارید در ادامه همراه ما باشید.

مزایای وجود روف گاردن

روف گاردن یا بام سبز مزایای بسیار زیادی را برای ساختمان، ساکنین و همچنین محیط شهری اطراف در پی دارد. امروزه باگسترش شهرنشینی و کاهش فضای سبز مواجه هستیم که مشکلات زیادی را برای شهرنشینان به وجود می‌ آورد. با توجه به این‌ که میزان گیاهان موجود در شهر کاهش یافته و چشم‌ اندازهای طبیعی کمتری وجود دارند، با افزایش آلودگی هوا مواجه می‌ شویم که می‌ تواند معضلات زیادی را به وجود آورد. امروزه در اکثر ساختمان‌ های مدرن و لوکس در بخش بام فضای سبز و باغ اختصاصی در نظر گرفته می‌ شود تا ساکنین بتوانند برای گذراندن اوقات فراغت و برگزاری دورهمی‌ های دوستان از این بخش ساختمان استفاده کنند.

آشنایی با هوشمند سازی روف گاردن

آشنایی با هوشمند سازی روف گاردن

هوشمندسازی روف گاردن

بسیاری از افراد به‌ خاطر نگهداری و نظارت بر گیاهان در فضای بام خانه از ایجاد آن صرف‌ نظر می کنند. در صورتی‌ که امروزه با هوشمندسازی روف گاردن می‌ توان بسیاری از امور کلی باغ بام‌ ها را به‌ صورت خودکار یا از راه دور کنترل و نظارت کرد. معمولاً در این بخش‌ ها از سیستم‌ های آبیاری و نگهداری، روشنایی و… به‌ صورت هوشمند استفاده می‌ شود که دیگر نیازی به مداخله شخص خاصی نخواهد بود. فقط با برنامه‌ ریزی می‌ توان این امور را مدیریت کرد.

هوشمندسازی اجزای متحرک روف گاردن ها

معمولاً برای نگهداری بهترین روف گاردن ها یک فضای مسقف در نظر گرفته می‌ شود که در قالب آلاچیق است. یکی از روش‌ های بسیار کاربردی که معمولاً در فضای روف گاردن استفاده می‌ شود، سقف‌ های متحرک هستند که در شرایط مختلف آب‌ و هوایی می‌ توان آن‌ ها را کنترل کرد. این سقف‌ ها به راحتی با استفاده از سیستم‌ های هوشمند کنترل می‌ شوند و حتی برخی از آن‌ ها مجهز به سنسورهای نظارت بر آب‌ و هوا هستند که با وجود شرایط جوی مختلف باز یا بسته خواهند شد.

کنترل و نظارت هوشمند بر روف گاردن

از جمله امکانات هوشمند برای روف گاردن می‌ توان به ایجاد برنامه زمان‌ بندی استفاده ساکنین و نظارت از طریق دوربین‌ ها اشاره کرد؛ همچنین توسط تاچ پنل ها و اینترکام‌ ها می‌ توان کنترل و ارتباط با واحدها و لابی من را میسر کرد.

روشنایی هوشمند روف گاردن

برای استفاده از روف گاردن در شب نیاز به روشنایی خواهید داشت و به‌ همین خاطر این سیستم و قابلیت کنترل آن اهمیت بسیار زیادی دارد. به کمک سیستم روشنایی هوشمند شما می‌ توانید روشنایی و نورپردازی در روف گاردن را از راه دور و نزدیک کنترل کنید. حتی شما می‌ توانید برنامه‌ ای خودکار به این سیستم بدهید تا قابلیت کم‌ و زیاد کردن شدت نور بسته به محیط اطراف را داشته باشد.

آبیاری هوشمند روف گاردن

مسئله مهم دیگر در فضای روف گاردن وجود گیاهان بسیار است که آبیاری آن‌ ها توسط شخص کار بسیار سختی خواهد بود. سیستم آبیاری هوشمند می‌ تواند توسط سناریو و برنامه‌ ای که به آن داده می‌ شود، در زمان مشخص گیاهان را آبیاری کند و بر سلامت آن‌ ها نظارت داشته باشد. لازم به ذکر است که این نوع سیستم‌ ها می‌ توانند از یک یا چند کانال آبیاری به‌ صورت مجزا تشکیل شده باشند و از راه دور کنترل شوند.

سقف متحرک هوشمند برای استخر در روف گاردن

در برخی از روف گاردن های مدرن علاوه‌ بر فضای نشیمن، استخر نیز تعبیه می‌ شود که معمولاً این استخرها در فضای باز یا بسته قرار می‌ گیرند. در چنین حالتی از سقف بسته و سقف باز می‌ توان استفاده کرد. با وجود هوشمندسازی سقف روف گاردن، فضای مختلف برای استفاده از آفتاب یا بسته شدن سقف در فصل‌ های سرد سال می‌ تواند برای ساکنین رضایت‌ بخش باشد. معمولاً از ورق‌ های پلی کربنات و آلومینیوم برای استخرهای روف گاردن استفاده می‌ شود. این سقف‌ ها باید سبک باشند تا به‌ راحتی باز و بسته شوند. در واقع سقف متحرک برای استخر یک ایده بسیار نوین و لوکس است که در مصرف انرژی نیز صرفه‌ جویی می‌ کند و همچنین باعث می‌ شود تا آب در زمان پر بودن استخر آلوده نشود. این سقف‌ های متحرک قابلیت موتوری شدن دارند که در چنین حالتی با یک دکمه باز و بسته می‌ شوند.

هزینه هوشمندسازی روف گاردن

عوامل مختلفی در تعیین هزینه هوشمندسازی روف گاردن نقش دارند که از جمله آن‌ ها می‌ توان به سیمی یا بی‌ سیم بودن سیستم اشاره کرد. معمولاً هوشمندسازی سیمی هزینه‌ بالاتری در مقایسه با هوشمندسازی بی‌ سیم دارد. مسئله بعدی تعداد کانال‌ ها برای آبیاری هوشمند است که هر چقدر این کانال‌ ها بیشتر شوند، هزینه هوشمندسازی نیز افزایش پیدا می‌ کند. در امر روشنایی روف گاردن نیز موارد متعددی مثل نوع تجهیزات نقش دارند که باعث افزایش هزینه‌ ها می‌شوند. البته عناصر دیگری مثل سنسور، دوربین، پنل لمسی و… می‌ تواند باعث افزایش هزینه‌ های مربوط به هوشمندسازی روف گاردن شوند.

آشنایی با هوشمند سازی روف گاردن

آشنایی با هوشمند سازی روف گاردن

خرید تجهیزات ضروری برای هوشمند سازی روف گاردن

شما برای هوشمندسازی روف گاردن نیاز به تجهیزات ضروری و خاصی دارید که می‌ توانید آن‌ ها را به‌ صورت آنلاین از طریق سایت کوییک لینک تهیه کنید. لازم به ذکر است که تمامی محصولات ارائه شده از بهترین و بالاترین کیفیت برخوردار هستند؛ بنابراین خیالتان از عملکرد آن‌ ها راحت خواهد بود. اگر پیش‌ از سفارش نیاز به اطلاع از جزئیات بیشتر دارید، می‌ توانید با کارشناسان ما در ارتباط باشید تا شما را راهنمایی کنند.