هوشمند سازی خانه برای چه افرادی ضروری است؟

پیشرفت علم و تکنولوژی باعث فراهم کردن یک زندگی آرام و با رفاه کامل می شود. خانه مهم ترین مکان برای احساس کردن یک زندگی آرام است. تکنولوژی مسیر سریع و موفقیت آمیزی در ارتقاء آرامش خانواده ها در خانه ها می پیماید. با هوشمند سازی خانه می توان رفاه و آرامش را به گوشه گوشه خانه و محل زندگی انتقال داد. برخی از افراد جامعه نسبت به سایر افراد نیاز بیشتری به این تکنولوژی و هوشمند سازی خانه دارند. در این مقاله قصد داریم به معرفی افرادی که هوشمند سازی خانه برای آن ها امری ضروری محسوب می شود، بپردازیم. برای آشنایی بیشتر با دلایل هوشمند سازی خانه تا پایان مطلب با ما همراه باشید.

هوشمند سازی خانه چیست؟

هوشمند سازی خانه نوعی تکنولوژی جدید و پیشرفته ای است که تمامی تجهیزات الکتریکی داخلی و خارجی خانه را می توان تحت کنترل خود درآورد. با توجه به این که این تکنولوژی روز به روز در حال ارتقاء و پیشرفت است، تغییرات پیشرفتی جدید را می توان به تغییرات قبلی اعمال کرد. کنترل تجهیزات به طور هوشمندانه می تواند در داخل خانه از راه دور یا خارج از خانه از راه دور باشد. در داخل خانه با استفاده از یک ریموت کنترل کاملاً هوشمند نحوه عملکرد سیستم های مختلف کنترل می شود. در خارج از خانه با اتصال شدن به یک اینترنت خانگی و تلفن همراه، به راحتی می توان تمامی تجهیزات و سیستم های داخلی خانه را کنترل و هدایت کرد. بخش های مختلف خانه مانند پذیرایی، اتاق خواب، آشپزخانه، پارکینگ، حیاط و… قبل هوشمند سازی هستند.

هوشمند سازی خانه برای چه افرادی ضروری است

هوشمند سازی خانه برای چه افرادی ضروری است

دلایل هوشمند سازی خانه

افرادی که اطلاعاتی جامع و کاملی پیرامون یک خانه هوشمند ندارند، هیچ دلیلی برای هوشمند سازی کردن خانه یا محل کار خود نمی بینند. باید خاطر نشان شد دلایل بسیار مهم و قابل توجهی برای هوشمند سازی کردن خانه وجود دارند. به بیانی دیگر هوشمند سازی خانه دارای مزایایی است که سایر خانه ها از داشتن چنین مزایایی محروم هستند. در ادامه مطلب به بررسی مهم ترین دلایل هوشمند سازی خانه می پردازیم.
• ضریب ایمنی ساختمان و اهالی خانه به میزان زیادی افزایش پیدا می کند.
• بسیاری از کارهای روتین و عادی روزانه به صورت خودکار و با راحتی و سادگی هر چه بیشتر در سریع ترین زمان انجام می شود.
• در مصرف انرژی و بسیاری از هزینه های اضافی، صرفه جویی می شود.
• کارکرد صحیح و اصولی تمامی تجهیزات الکترونیکی باعث افزایش طول عمر دستگاه ها می شود.
• خانه و بخش های مختلف آن به راحتی از دور کنترل و هدایت می شوند.
• وجود آرامش در خانه، جذابیت آن را دو چندان می کند.

هوشمند سازی خانه برای چه افرادی ضروری است؟

با توجه به دلایل مهمی که برای هوشمند سازی خانه بیان شد، در دنیای مدرنیته امروزی داشتن یک خانه هوشمند برای تمامی افراد جامعه مهم و ضروری است. ولی در بین افراد جامعه، گروه هایی هستند که به دلیل داشتن شرایطی خاص، باید از این تکنولوژی مدرن استفاده کنند و زندگی راحت تر و ایمن تری داشته باشند. در این بخش از مطلب افراد دارای نیاز ضروری به هوشمند سازی کردن خانه را معرفی خواهیم کرد.

  • سالمندان

سالمندان به عنوان یکی از ضروری ترین افرادی هستند که بایستی از امکانات بیشمار یک خانه هوشمند بهره مند شوند. افراد سالمند با افزایش سن علاوه بر از دست دادن توانایی بدنی خود در برخی موارد با مشکلات حافظه ای نیز مواجه می شوند. فراموش کردن شعله زیر اجاق گاز و… از جمله موارد مهمی هستند که می توانند باعث به خطر افتادن جان این گروه از افراد شوند. با وجود تجهیزات هوشمند و سنسورهای مختلف می توان با کنترل از راه دور از وقوع اتفاقات ناگوار پیشگیری کرد.

  • خانواده های دارای کودک

در خانواده هایی که دارای کودک یا خردسال هستند و پدر و مادری شاغل دارند، کودکان نیاز به مراقبت بیشتری دارند. پدر و مادرها مجبور هستند ساعاتی از روز را بیرون از خانه باشند و کودک خردسال خود را به همراه یک پرستار در خانه تنها بگذارند. برای حفظ ایمنی کودک و اطمینان خاطر خود از طریق دوربین های هوشمند خانه را کنترل می کنند. همچنین در صورت نیاز و برای تامین هوای گرم محیط خانه از طریق اینترنت و موبایل خود سیستم های گرمایشی را روشن می کنند.

  • افراد پر مشغله

افراد شاغل مانند کارمندان که ساعات بیشتری از روز خود را در بیرون از خانه سپری می کنند، بهتر است از امکانات خانه هوشمند استفاده کنند. این گروه از افراد جامعه، به راحتی می توانند سیستم های مختلف خانه را از راه دور کنترل کنند و با استفاده از دوربین های هوشمند بخش های مختلف را رصد کنند. همچنین به دلیل نداشتن وقت کافی در خانه، می توانند با استفاده از آبیاری هوشمند، در صورت داشتن باغ و حیاط، باغچه خود را آبیاری کنند.

  • معلولان جسمی

افراد معلول یکی از آسیب پذیرترین افراد جامعه هستند که به مراقبت و کنترل بیشتری نیاز دارند. این افراد برای انجام کارهای بسیار ساده ای مانند روشن و خاموش کردن چراغ یک اتاق با مشکلاتی مواجه می شوند. با هوشمند سازی خانه و آموزش استفاده از ریموت کنترل های تجهیزات مختلف روشنایی، گرمایشی، سرمایشی، درب باز کن و… می توان راحتی و آرامش بیشتری برای افراد معلول فراهم کرد. در برخی از موارد پیشرفته، با دستور یک پیام صوتی می توان شاهد اجرای سیستم های مختلف در خانه هوشمند بود.

  • افراد دائم در سفر

افرادی که به هر دلیلی به طور دائم در سفر هستند و نمی توانند در خانه خود روزها یا ماه ها حضور داشته باشند، بایستی از مزایای یک خانه هوشمند استفاده کنند. سنسورهای مختلف نشت گاز، دود، آب و… در درست ترین زمان ممکن وجود هر نوع موارد غیر عادی را به صورت پیام صوتی یا آلارم در تلفن همراه به صاحبان خانه اطلاع رسانی می کنند. از طریق دوربین های هوشمند می توان خانه را از دست سارقان ایمن نگه داشت. همچنین در فصول سرد به راحتی می توان سیستم گرمایشی را از راه دور روشن کرد تا به هنگام پایان سفر و رسیدن به خانه، محل گرمی به استقبال آن ها برود.

هوشمند سازی خانه برای چه افرادی ضروری است

هوشمند سازی خانه برای چه افرادی ضروری است

سخن پایانی
در مطالب بالا به بررسی ضرورت هوشمند سازی خانه و گروه های نیازمند به این تجهیزات هوشمند پرداخته شد. از مهم ترین افراد جامعه نیازمند به هوشمند سازی خانه می توان به سالمندان، معلولان جسمی، خانواده های دارای فرزند خردسال، کارمندان و افراد دائم در سفر اشاره داشت. خانه هوشمند کوییک لینک، با هدف اتصال سریع، طراحی منحصربه فرد و اقتصادی و با داشتن کادری مجرب، تجهیزات مرغوب و با کیفیتی را در طراحی هوشمند سازی مکان های مورد نظر، استفاده می کند. در خانه هوشمند کوییک لینک با بهره بردن از فن آوری های نوین دنیا می توانید خانه ای امن و مدرن داشته باشید.