مزایای هوشمند سازی خانه برای کودکان

امروزه والدین به دلیل مشغله های کاری زیاد، مجبور هستند کودکان خود را در خانه تنها بگذارند. از طرفی برخی والدین نیز با سپردن کودک به مهدکودک یا استخدام پرستار مخالف هستند. از این رو، با هوشمند سازی خانه برای کودکان می توان خانه ای امن و راحت برای آن ها مهیا کرد. مزایای هوشمند سازی خانه برای کودکان به حدی ارزشمند هستند که اغلب پدر و مادران تمایل بسیار زیادی برای استفاده از این تجهیزات نوین در خانه خود دارند. در این مقاله قصد داریم به منظور مراقبت بیشتر از کودکان، مزایای هوشمند سازی خانه برای کودکان را معرفی کنیم. برای آشنایی بیشتر با این مزایا، تا پایان مطلب با ما همراه باشید.

خانه هوشمند چیست؟

خانه هوشمند خانه ای است که تمامی سیستم های آن براساس اپلیکیشن ها و برنامه ریزی های از قبل تعیین شده و کنترل از راه دور انجام می شوند. از تجهیزات هوشمند و متنوع می توان در بخش مختلف یک خانه هوشمند از جمله پارکینگ، اتاق نشیمن، آشپزخانه، اتاق خواب و… استفاده کرد. خانواده هایی که دارای کودک یا کودکانی در خانه خود هستند، استفاده های افزون تری از این تجهیزات نوین و پیشرفته خواهند داشت. تجهیزات مدرن قرن 21ام این امکان را فراهم آورده است تا وسیله های هوشمند از طریق اتصال به اینترنت، تحت کنترل ساکنین خانه هوشمند باشند.

مزایای هوشمند سازی خانه برای کودکان

مزایای هوشمند سازی خانه برای کودکان

تجهیزات خانه هوشمند برای کودکان

طبیعی است که کودکان بیشتر از سایر گروه های سنی، نیاز به مراقبت و نظارت دارند. مراقبت از کودک می تواند به صورت فیزیکی به وسیله مادر و پدر یا پرستار کودک انجام شود. تجهیزات موجود در خانه هوشمند، روشی دیگر برای مراقبت از کودک محسوب می شود. در این بخش از مقاله به اصلی ترین تجهیزات خانه هوشمند برای کودکان می پردازیم.

  • سیستم روشنایی هوشمند

اغلب کودکان، ترس زیادی از تاریکی دارند و پس از بیدار شدن از خواب در زمان شب و مواجهه با تاریکی وحشت در آن ها ایجاد می شود. سیستم های روشنایی خانه هوشمند و تنظیم نورپردازی اتاق کودک، این مشکل را از بین خواهد برد. این سیستم ها، اغلب مجهز به سنسورهای حرکتی هستند و با رفت و آمد یا حرکت کودک، به طور خودکار روشن می شوند و با بی حرکت ماندن کودک خاموش می شوند. همچنین زمان روشن و خاموش شدن لامپ های اتاق کودک را می توان از پیش برنامه ریزی کرد یا از طریق کنترل از راه دور لامپ ها را روشن و خاموش کرد.

  • سیستم صوتی هوشمند

اجزای سیستم صوتی هوشمند می تواند بلندگوهای سقفی، دیواری یا متحرک باشند که در اتاق کودک نصب می شوند. از طریق این بلندگوها می توان انواع موسیقی، متن با کلام و حتی صدای پدر و مادر را در فضای اتاق کودک پخش کرد. میزان صدای پخش و همچنین زمان پخش، تحت کنترل افراد خانه و والدین باشد. در برخی موارد، سیستم های صوتی، به سیستم های تصویری نیز مجهز هستند که با اتصال به اینترنت و ماهواره می توان کارتون یا برنامه مورد علاقه کودک را راه اندازی و پخش کرد. سرگرمی کودک با نصب سیستم صوتی و تصویری با تایم مورد نظر، مهیا خواهد شد.

  • سیستم ایمنی هوشمند

سیستم ایمنی هوشمند از وسیع ترین و مهم ترین سیستم هایی است در یک خانه هوشمند راه اندازی می شود. قفل درب ها و پنجره های مورد نظر، اجاق گازهای هوشمند و مجمهز به اینترنت، هشدار سنسورهای دود، گاز و… و همچنین دوربین های مدار بسته از اجزای مختلف سیستم ایمنی هوشمند به شمار می آیند. از طرفی برخی از دستگاه های هشدار دهنده در کنار مواد شوینده مضر، استخر آب، پله ها و… نصب می شوند که در صورت نزدیک شدن کودک به این موارد، پیام های هشدار به والدین ارسال شوند. دوربین های مدار بسته به طور 24 ساعته از محل نگهداری کودک فیلم ضبط می کنند و والدین می توانند با مشاهده این فیلم ها از طریق گوشی موبایل خود، مراقبت بیشتری از فرزندان خود داشته باشند.

  • پرده هوشمند

پرده های هوشمند در انواع مختلف عمودی و افقی هستند که از طریق کنترل از راه دور یا برنامه های از پیش تعیین شده، باز و بسته می شوند. مدل های متنوع پرده های جذاب و هوشمند، برای اتاق کودکان در نظر گرفته می شود. برنامه ریزی باز و بسته شدن پرده های هوشمند هم از طریق ساعات تعیین شده و هم از طریق میزان روشنایی اتاق، انجام می شود. با استفاده از این طریق در مصرف انرژی نیز صرفه جویی خواهد شد.

مزایای هوشمند سازی خانه برای کودکان

مزایای هوشمند سازی خانه برای کودکان

مزایای هوشمند سازی خانه برای کودکان

تمامی تجهیزاتی که در یک خانه هوشمند و به ویژه اتاق کودک به کار برده می شوند، فواید و مزایای بسیاری به همراه دارند. والدین و کودکان به طور همزمان می توانند از این مزایا بهره مند شوند. باید یادآور شد، میزان هزینه ای که برای هوشمند سازی خانه و اتاق کودک در نظر گرفته می شود، بسیار با صرفه تر از میزان مزایای حاصل از این تجهیزات خواهد بود. در ادامه، به بررسی مزایای هوشمند سازی خانه برای کودکان می پردازیم.

  • مدیریت سلامتی کودکان

سلامتی کودک در یک خانه هوشمند از طریق سیستم ایمنی، فراهم می شود. دوربین های مدار بسته، نظارت والدین بر کودکان را افزایش می دهند. در صورت پشت در ماندن کودک، درب های ساختمان به کمک کنترل از راه دور و از طرف والدین به روی آن ها باز می شود. با دریافت هر نوع پیام هشدار دهنده، والدین می توانند در سریع ترین زمان ممکن از جان فرزندان خود محافظت نمایند.

  • مدیریت خواب کودکان

خواب کودکان را می توان از طریق سیستم صوتی و پرده های هوشمند، منظم و آرامش بخش تر کرد. پخش موسیقس آرام یا پخش کتاب های قصه صوتی، می توانند زمان خواب کودک را اعلام کنند و او در یک ساعت معینی هر شب به رختخواب خود برود. همچنین پرده های هوشمند در ساعات خواب و تاریک شبانه روز بسته و در ساعات بیداری و روشنایی، به طور خودکار باز می شوند.

  • مدیریت تغذیه کودکان

امروزه یخچال های هوشمند متنوعی در بازار موجود هستند. یخچال های هوشمند به روش های مختلفی، امکان دسترسی کودکان به مواد غذایی داخل یخچال را مهیا می کنند. از جمله مزایای این یخچال ها می توان به زنگ هشدار در صورت باز ماندن یخچال، پخش پیام های صوتی والدین به هنگام باز کردن یخچال، نمایش دادن منوی غذایی کودک و… اشاره داشت.

سخن پایانی
در مطالب فوق به بررسی مزایای هوشمند سازی خانه برای کودکان پرداخته شد. در خانه هوشمند با استفاده از تجهیزات سیستم روشنایی، سیستم صوتی، سیستم ایمنی و پرده های هوشمند، مدیریت سلامتی، خواب و تغذیه کودکان با کیفیت مطلوبی انجام می شود. خانه هوشمند کوییک لینک، با هدف اتصال سریع، طراحی منحصربه فرد و اقتصادی و با داشتن کادری مجرب، تجهیزات مرغوب و با کیفیتی را در طراحی هوشمند سازی مکان های مورد نظر، استفاده می کند. در خانه هوشمند کوییک لینک با بهره بردن از فن آوری نوین دنیا می توانید خانه ای امن و مدرن داشته باشید.