سال ها قبل، هوشمندسازی ساختمان بیشتر از یک نیاز ضروری یک کالای لوکس به نظر می آمد؛ اما با گذر زمان و گسترش تکنولوژی و نفوذ سیستم های نوین به زندگی، هوشمندسازی ساختمان از اهمیت ویژه ای برخوردار شد. یکی از چالش های اصلی در ارتباط با هوشمندسازی ساختمان این است که آیا هوشمندسازی خانه های قدیمی امکان پذیر است یا خیر؟

با توجه به همین موضوع تصمیم گرفتیم تا در این مقاله به این سؤال پاسخ دهیم. در ادامه با خانه هوشمند کوییک لینک همراه باشید.

 

هوشمند سازی ساختمان‌های قدیمی

اگر چه هوشمند سازی ساختمان اتفاق جدیدی است و بیشتر در ساختمان های جدید به کار می رود اما با ایجاد برخی تغییرات جزئی می توان ساختمان های قدیمی را نیز به سیستم هوشمند مجهز کرد.

 

روش های هوشمند سازی ساختمان های قدیمی

عملیات هوشمند سازی برای ساختمان های قدیمی به دو روش اجرا می شود. شیوه های اجرا و پیاده سازی سیستم های هوشمند مدیریت ساختمان عبارتند از:

  • سیستم هوشمند سازی ساختمان به روش با سیم: در این روش برای ایجاد ارتباط بین تجهیزات خانه نیاز به سیم هایی مانند CAT5 یا CAT6 و کابل های شبکه است که بتوانند داده را منتقل کند.
  • سیستم هوشمند سازی ساختمان به روش وایرلس: در پیاده سازی سیستم هوشمند به روش وایرلس احتیاج به هیچ گونه سیم کشی وجود ندارد. سیگنال‌های تولید شده توسط وسایل کنترل کننده، با کمک سیگنال‌های RF، منتقل شده و در مقصد، دستگاه مورد نظر را کنترل می کنند.
آیا هوشمندسازی ساختمان های قدیمی امکان پذیر است؟

آیا هوشمندسازی ساختمان های قدیمی امکان پذیر است؟

کدام بخش از ساختمان های قدیمی قابلیت هوشمند شدن دارند؟

تقریباً اغلب اجزای هر ساختمان قدیمی مانند نور، تهویه، پرده ها، سیستم های صوت و تصویر، امنیت و حفاظت، ایمنی، لوازم خانگی و… قابلیت هوشمند شدن و اتصال به سیستم خانه های هوشمند را دارا هستند.

 

آیا هوشمندسازی ساختمان های قدیمی کاری مقرون به صرفه محسوب می گردد؟

هر چند هوشمند سازی ساختمان ممکن است یک بار مالی اضافه، در ساخت و ساز محسوب شود، اما این هزینه اولیه بالا، در دراز مدت، نقش مؤثری در کاهش هزینه های مصرف انرژی و کاهش هزینه های جانبی، اولیه ناشی از هوشمند سازی ساختمان را به دنبال خواهد داشت. به همین خاطر است که امروزه در سراسر دنیا برای هوشمند سازی ساختمان های هوشمند قدیمی تلاش بسیاری می شود. با در نظر داشتن این که جمعیت در حال افزایش است و با کاهش منابع انرژی های تجدیدپذیر موجه هستیم، نیاز انسان به بهینه سازی مصرف انرژی افزایش پیدا می کند.

 

هزینه هوشمند سازی ساختمان های قدیمی

هزینه هوشمندسازی ساختمان به فاکتورهای مختلفی بستگی دارد. چهار فاکتور بسیار مهم در قیمت هوشمندسازی ساختمان های قدیمی عبارتند از:

  • متراژ ساختمان
  • تعداد تجهیزات
  • نوع دیوایس های انتخابی
  • روش هوشمندسازی ساختمان

اگر قصد هوشمندسازی ساختمان های قدیمی خود را دارید، از طریق شماره های درج شده در سایت با ما تماس بگیرید. کارشناسان ما آماده پاسخگویی به سؤالات شما هستند.

 

آیا همه افراد می توانند از سیستم هوشمند استفاده کنند؟

بله. همان طور که اغلب افراد امروزه به راحتی از گوشی های هوشمند استفاده می کنند، استفاده از سیستم هوشمند ساختمان نیز برای هر فردی با میزان تحصیلات و سن مختلف ممکن است. ازطرف دیگر بیشتر نرم افزارهای ارزیابی و مانیتورینگ تأسیسات و تجهیزات ساختمان به زبان فارسی موجود هستند و بسیار کاربر پسند شده اند.

آیا هوشمندسازی ساختمان های قدیمی امکان پذیر است؟

آیا هوشمندسازی ساختمان های قدیمی امکان پذیر است؟

هوشمندسازی ساختمان های قدیمی در کوییک لینک

هوشمندسازی ساختمان های قدیمی در صورتی که توسط کارشناس های مجرب در این حوزه انجام شود و با انتخاب تجهیزات مناسب به راحتی انجام می شود. با توجه به این که در یک خانه هوشمند ارتباط بین تجهیزات از اهمیت بالایی برخوردار است، چالش اصلی هوشمندسازی ساختمان های قدیمی، ایجاد بستر ارتباطی بین تجهیزات مختلف است. کارشناسان خانه هوشمند کوییک لینک آماده ارائه مشاوره در ارتباط با هوشمندسازی ساختمان های قدیمی است. شما می توانید از طریق شماره های درج شده در سایت با ما در ارتباط باشید.