هوشمندسازی خانه های سنتی آیا مقرون به صرفه است؟

هوشمندسازی خانه یکی از دغدغه های مالکان منازل سنتی است. شرکت های تجاری جهت رفع مشکل خانه های سنتی تلاش زیادی را انجام داده اند و به این نتیجه رسیده اند که می توانند با پیشرفت تکنولوژی و استفاده از وسایل بی سیم، خانه های سنتی را هم مجهز به سیستم هوشمندسازی کنند. سایت های معتبر زیادی در جهت افزایش رشد هوشمندسازی همه خانه های نوساز و قدیمی فعالیت می کنند که از معتبرترین آن ها سایت کوییک لینک است؛ بنابراین به راحتی افراد می توانند با برقراری تماس با همکاران ما در سایت کوییک لینک خانه های سنتی و قدیمی خود را با بهترین و پیشرفته ترین روش هوشمندسازی کنند. جهت ارتباط با مشاوران ما می توانید با شماره تلفن روی سایت ارتباط بگیرید.

هوشمند سازی چیست؟

در دنیای امروز با توجه به فناوری های پیشرفته و اطلاعات، مکانیزم عملکرد همه سیستم ها به صورت الکترونیکی انجام می شود. هوشمندسازی و بهینه کردن استفاده از وسایل و امکانات امری ضروری و لازم به شمار می رود. در تعریف هوشمندسازی باید بگوییم که بهره گیری از فناوری اطلاعات و سیستم های پیشرفته برای ارتقاء زندگی بهتر، آرامش و راحتی افراد برای انجام کارهای آنها است. در واقع سیستم های هوشمند به انسان کمک می کند تا بتوانند به راحتی بر مشکلات خود غلبه کرده و کارها را با سرعت بهتر و بیشتری انجام دهند.
در این راستا می توانیم فعالیت های مختلف را به صورت هوشمند در جهت رشد اهداف و راحتی کارها انجام دهیم. هوشمندسازی در بیشتر صنایع هم کاربرد دارد. از جمله: هوشمندسازی تمامی وسایل خانه، هوشمندسازی رایانه، هوشمندسازی مدرسه و هوشمندسازی برای تمامی ادارات کارخانه ها و تمامی مناطقی که افراد با آنها سروکار دارند. به عبارت دیگر هوشمندسازی یعنی بهره گیری از حداکثر خدمات در حوزه فناوری اطلاعات برای انجام درست کارها و جلوگیری از هدر رفتن انرژی و همچنین جلوگیری از اتلاف وقت تعریف کنیم.

هوشمندسازی خانه های سنتی

هوشمندسازی خانه های سنتی

مزایای هوشمندسازی از نظر مهندسین اتوماسیون

اتوماسیون در زندگی روزمره افراد بسیار کاربرد دارد و استفاده از اتوماسیون برای بخش های مختلف سبب راحتی و آسانی کارها شده و از خطاهای انسانی جلوگیری می کند. در بیشتر مراکز از فناوری هوشمندسازی استفاده شده است. از جمله مزایای استفاده از هوشمندسازی به شرح زیر است:
• صرفه جویی در هزینه های مالی
• استفاده از تعداد کمتر کارگران در کارخانه ها
• اندازه گیری میزان دقیق مصرف انرژی
• جلوگیری از افزایش مصرف انرژی
• کاهش خطاهای انسانی و افزایش راندمان کار
• افزایش و طول عمر وسایل و تجهیزات در کارهای مختلف
• افزایش طول عمر وسایل
• کمتر شدن هزینه های تعمیر
• امکان مدیریت کردن همه وسایل و تجهیزات از طریق هوشمندسازی
• افزایش بهره وری از تولیدات طریق اتوماسیون
به دلیل مزایای بسیار زیادی که اتوماسیون دارد، همه افراد به دنبال هوشمندسازی وسایل و تجهیزات در خانه ها و صنعت هستند.

هوشمند سازی انواع خانه ها و منازل مسکونی

علاوه بر آن که در مراکز تجاری، کارخانه ها و صنایع مختلف از فناوری هوشمندسازی دستگاه ها استفاده می شود، افراد بسیاری برای راحتی و آسانی کار خود به دنبال هوشمندسازی ساختمان ها و منازل مسکونی خود هستند. هوشمندسازی منازل و خانه های مسکونی دارای مزایای زیادی است و خیال افراد را در هنگام مسافرت و ترک منزل راحت می کند. هوشمندسازی ساختمان ها از دو طریق انجام می شوند که عبارتند از:
1. هوشمند سازی از طریق سیم کشی ساختمان
2. هوشمند سازی بی سیم از طریق وسایل و تکنولوژی روز دنیا یا وایرلس
هوشمند سازی از طریق سیم کشی، تقریباً دیگر استفاده و کاربرد ندارد و بیشتر وسایل منزل از طریق وایرلس و بدون سیم کنترل می شود. از این طریق هزینه چندانی صاحبان منازل مسکونی متحمل نمی شوند.
مزایای هوشمندسازی خانه ها و ساختمان ها
هوشمند سازی خانه های قدیمی و سنتی و همه منازل مسکونی و منازلی که در سطح کشور وجود دارد، دارای مزایای فراوانی است. بهتر است که همه افراد به فکر هوشمندسازی منازل خود باشند تا از این طریق بتوانند به مزایای بسیاری دست پیدا کنند. از جمله مزایای هوشمندسازی خانه ها و منازل عبارت است از:

  • بالا رفتن ایمنی منازل

در مواقعی که منزل نیستید، هوشمندسازی منازل کمک بسیار موثری برای جلوگیری از خسارت های جبران ناپذیر مانند خراب شدن وسایل منزل از طریق اتصال برق و آتش گرفتن است. همین امر سبب افزایش ضریب ایمنی منزل می شود.

  • بالا رفتن عمر مفید وسایل

سیستم هوشمندسازی سبب کاهش مصرف انرژی شده و با کنترل وسایل و خاموش کردن به موقع آنها از راه دور می توانید در مصرف انرژی و عمر مفید وسایل صرفه جویی کنید.

  • کاهش انرژی

سیستم هوشمندسازی سبب پایین آمدن مصرف انرژی شده و به راحتی می توانید با کنترل تمامی وسایل و امکانات، به راحتی مصرف را کاهش داده و منزل را در دمای مناسب و ثابت نگه دارید.

  • کنترل کردن تمامی نقاط منزل از طریق اینترنت یا PC

با استفاده از هوشمندسازی وسایل الکترونیکی منزل می توانید وسایل را به صورت یکپارچه با یکدیگر منظم کرده و از به وجود آمدن مشکلات و ناهماهنگی بین وسایل و تجهیزات جلوگیری کنيد.

  • برنامه ریزی زمانی دقیق

از طریق هوشمندسازی می توانید به راحتی برنامه ریزی زمانی برای تمامی وسایل الکترونیکی را انجام دهید.

  • امکان به دست آوردن عملکرد کلیه دستگاه ها و تجهیزات

از طریق هوشمندسازی اگر عملکرد دقیق و درستی از کلیه وسایل داشته باشید به راحتی می توانید عملکرد وسایل را اصلاح کرده و از اتلاف انرژی و همچنین خراب شدن دستگاه ها و تجهیزات جلوگیری کنید.
لیست وسایلی که باید به صورت هوشمند کنترل شوند:
• وسایل سرمایشی و گرمایشی
• درب و کرکره
• دزدگیر و اعلام حریق
• روشنایی
• وسایل الکتریکی و الکترونیکی
لیست وسایلی که در بالا به آن اشاره شد همگی باید برای اتوماسیون خانه هوشمند به صورت الکترونیکی و بی سیم هوشمند شوند تا افراد در هنگام سفر و حضور نداشتن در منزل بتوانند از راه دور منزل خود را به صورت هوشمند کنترل کنند.

هوشمندسازی خانه های سنتی

هوشمندسازی خانه های سنتی

چرا هوشمندسازی ساختمان های قدیمی به صرفه است؟

با توجه به مطالب بیان شده می توان به راحتی به جواب این سوال رسید. هوشمندسازی منازل سنتی می تواند در طولانی مدت موجب شود تا هزینه های انرژی کاهش یابد و این موضوع باعث کم شدن هزینه های جاری خواهد شد. پس شاید کسی در ابتدا این تصور را داشته باشد که هوشمندسازی قیمت بسیار بالایی دارد؛ اما با فکر کردن به کاهش هزینه های پیش رو به این موضوع پی خواهد برد که کاری هوشمندانه را می خواهد انجام دهد.

سخن پایانی
شرکت های بسیاری در زمینه هوشمندسازی ساختمان فعالیت می کنند. تمامی سیستم های مدیریتی که در این زمینه فعال هستند، با استفاده از فناوری کنترل از راه دور و مدیریت ساختمان های مسکونی سعی در بهینه سازی مصرف انرژی و کنترل خطاهای انسانی به وجود می آید؛ بنابراین همه افراد باید سعی کنند منازل خود را با سیستم هوشمندسازی تجهیز کرده تا از احتمال بروز حادثه و اتلاف انرژی جلوگیری کنند. همکاران ما در کوییک لینک آماده خدمت رسانی به همه هموطنان عزیز برای هوشمندسازی منازلشان هستند. لطفاً نظرات، پیشنهادات و انتقادات خود را در زمینه هوشمندکردن منازل مسکونی قدیمی با ما به اشتراک بگذارید.