نقش تقویت کننده ها در خانه هوشمند

در عصر حاضر که تکنولوژی و فناوری های پیشرفته حرف اول را می زنند، احتمالاً شما هم نام” خانه هوشمند” را زیاد شنیده اید؛ شاید در اولین تقابل با این اسم تصور دقیقی از آن نداشته باشید، یا ممکن است فکر کنید خانه هوشمند، به خانه ای گفته می شود که تمامی کارها در آن توسط ربات ها مدیریت می شود. حقیقت این است که امروزه هوشمند سازی خانه به عنوان یک روش نوین برای کنترل و مدیریت تمام امور خانه به شکل یکپارچه، توسط دستگاه های الکترونیکی شناخته می شود که زندگی را برای شما بسیار آسان تر می سازد. در ادامه به توضیحات بیشتری در رابطه با ویژگی های خانه هوشمند، اجزا، مزایا و همچنین نقش تقویت کننده ها در خانه هوشمند می پردازیم.

خانه هوشمند چیست؟

در یک تعریف ساده از خانه هوشمند می توان گفت این مفهوم به ساختمان مدرنی اشاره دارد که تمامی اجزای آن توسط سیستم مرکزی یکپارچه ای اداره می شوند و در تعامل با یکدیگر به خوبی کار می کنند. هوشمند سازی خانه به معنای هدایت و مدیریت لوازم برقی منزل از طریق یک سامانه مرکزی است که به شما این امکان را می دهد امنیت و راحتی بیشتری را تجربه کنید. با هوشمند سازی منزل می توانید حتی زمانی که در خانه حضور ندارید، با ارسال برنامه های از پیش تعیین شده به طور کامل بر خانه خود تسلط داشته باشید.

خانه هوشمند از چه اجزایی تشکیل می شود؟

خانه هوشمند با قرار گرفتن مجموعه ای از وسایل هوشمند و برنامه ریزی شده در کنار یکدیگر ایجاد می شود. تمامی بخش های این مجموعه با هم در ارتباط هستند و یک شبکه پیچیده از انواع دستورهای هوشمند را تشکیل می دهند. در ادامه به معرفی برخی از تجهیزات خانه هوشمند می پردازیم:

نقش تقویت کننده ها در خانه هوشمند

نقش تقویت کننده ها در خانه هوشمند

  •  کنترل کننده مرکزی

دستگاه کنترل مرکزی خانه هوشمند همانند مغز خانه است و مسئولیت دریافت و مخابره اطلاعات لازم برای مدیریت وسایل منزل را بر عهده دارد. این دستگاه اطلاعات کاملی از تمامی لوازم موجود در خانه را در اختیار دارد و بر همه آن ها نظارت مستمر دارد. هیچ گونه محدودیتی در تعداد وسایل متصل شده به سیستم مرکزی خانه هوشمند وجود ندارد و این دستگاه می تواند در هر لحظه چندین فرمان را به هریک از دستگاه ها مخابره کند.

  •  تجهیزات امنیتی

تجهیزات امنیتی یک خانه هوشمند شامل مواردی می شود که ورود و خروج از منزل را به شکلی راحت تر و با ایمنی بیشتر فراهم می آورد. همچنین با استفاده از این تجهیزات می توان از کیلومترها دورتر، امنیت خانه را بررسی و اقدامات لازم را اتخاد کرد. از جمله ابزارهایی که برای تامین امنیت خانه هوشمند به کار می روند، می توانیم به قفل هوشمند، دوربین مدار بسته، قفل کودک، سیستم اطفاء حریق، آژیرها و… اشاره کنیم.

  •  تجهیزات نورپردازی خانه هوشمند

نورپردازی محیط های مختلف منزل یکی از مهم ترین نکاتی است که به شدت روی سبک زندگی و عادت های افراد تاثیر می گذارد. به عنوان مثال در خانه هوشمند می توانید با اجرای یک سناریوی خاص، با تاریک شدن هوا نور محیط را به تدریج کاهش دهید تا بدن شما برای خوابی راحت و آسوده آماده شود. استفاده از برنامه های تنظیم روشنایی به شما این امکان را می دهد که هنگام خروج از منزل تنها با فشردن یک دکمه تمام لامپ ها و سیستم های روشنایی را خاموش کنید.

  •  انواع سنسورهای خانه هوشمند

سنسورهای مختلفی مثل سنسور درجه حرارت، سنسور حرکتی، سنسور تشخیص دود و… از جمله تجهیزات هوشمندی هستند که پارامترهای مختلف محیطی را به طور مستمر زیر نظر دارند و در صورت مشاهده هرگونه موارد غیر طبیعی، فرد را با ارسال پیام هشدار مطلع می کنند. با سنسورهای حرارتی به سادگی دمای محیط را متعادل نگه دارید، به کمک سنسور دود و مونوکسید کربن از بروز آتش سوزی در خانه خود جلوگیری کنید و از هزاران قابلیت دیگر که توسط سنسورهای خانه هوشمند برای شما فراهم می شوند لذت ببرید.

نقش تقویت کننده ها در خانه هوشمند چیست؟

تقویت کننده ها در خانه هوشمند یکی از اجزای مهم و اصلی محسوب می شوند، که می توانند نقش به سزایی در تقویت سیگنال ها داشته باشند. به این ترتیب دامنه مخابره سیگنال ها افزایش یافته و محدوده وسیع تری را در بر می گیرد. این عملکرد باعث می شود استفاده از سیستم های هوشمند در خانه هایی با متراژ بالا میسر شده و ارسال سیگنال ها از کنترل مرکزی به لوازم برقی منزل، به سهولت انجام بگیرد.
امکان دارد تقویت کننده ها برای ارتباط با لوازم برقی منزل از پروتکل های مختلفی مثل پروتکل GFSK، ZigBee IEEE، Z-Wave و… استفاده کنند. اغلب تقویت کننده ها انرژی مورد نیاز خود را از باتری داخلی تامین می کنند و مجهز به سنسور دما و رطوبت هستند تا از آسیب دیدگی دستگاه جلوگیری گردد. یکی از رایج ترین انواع تقویت کننده ها، تقویت کننده سیگنال کنترلر مرکزی است که موجب افزایش برد سیگنال های آن می شود و ارتباط کنترلر با وسایل را پایدارتر می سازد.

نقش تقویت کننده ها در خانه هوشمند

نقش تقویت کننده ها در خانه هوشمند

بهترین برندها برای خانه هوشمند

امروزه سیستم های هوشمند سازی متعددی با برندهای مختلف وجود دارند و ممکن است افرادی که قصد هوشمند سازی خانه خود را دارند، در انتخاب بهترین برند خانه هوشمند دچار سردرگمی شوند. در ادامه به چند ویژگی بهترین برند خانه هوشمند اشاره خواهیم کرد تا بتوانید با آگاهی بیشتری، نسبت به خرید خود اقدام فرمایید:
• قیمت مناسب و به صرفه
• بهره مندی از جدیدترین تکنولوژی های روز دنیا
• اعتبار و اصالت
• عملکرد قابل اطمینان
• داشتن استانداردهای لازم برای پیشگیری از خطرات احتمالی
• توسعه پذیری و امکان ارتقای سیستم

سخن پایانی
داشتن یک زندگی راحت و مطمئن آرزوی همه ما است. تیم تخصصی “خانه هوشمند کوییک لینک” مفتخر است تا هموطنان عزیز را در مسیر رسیدن به این آرزو همراهی کند و با ارائه پیشرفته ترین تجهیزات هوشمند، تجربه ای متفاوت از یک خانه زیبا و کارآمد را برای آنان به ارمغان آورد. این مجموعه تلاش می کند با بهره گیری از برترین فناوری های روز دنیا محیطی امن و سرشار از آرامش و راحتی را برای مشتریان و هم میهنان خود فراهم کند.