نصب کلید هوشمند کولر آبی

از زمانی که سیستم های هوشمند وارد زندگی ما شدند، کلیدهای هوشمند کولر آبی نیز محبوبیت زیادی به دست آوردند. ساخت این کلید ها موجب شد تا پیمانکاران در پروژه های خود نسبت به نصب این کلیدها توجه ویژه ای داشته باشند. همانطور که می دانید کولرهای آبی یکی از تجهیزات مهم سرمایشی محسوب می شوند که در مناطق گرم و خشک بسیار مورد استفاده قرار می گیرد. در کولر های قدیمی با فشردن کلید های روشن و خاموش می توانستید آن را راه اندازی کنید اما این روزها با تولید و نصب کلید هوشمند دیگر نیازی نیست به خود زحمت داده و دکمه را فشار دهید. کوییک لینک تولید کننده کلید هوشمند کولر آبی شما را به ادامه مطلب دعوت می کند تا آشنایی بیشتری با این محصول پیدا کنید.

کلید هوشمند کولر آبی چیست؟

کولر آبی یکی از پرطرفدارترین تجهیزات سرمایشی در مناطق گرم و خشک به شمار می آید. کولرهای آبی قدیمی شامل کلیدهای سه تایی و چهار تایی هستند که با استفاده از آن ها می توان کنترل دور و تند فن، خاموش و روشن شدن پمپ آب و موتور دستگاه را انجام داد. به دلیل اینکه کولر های آبی قدیمی به صورت یکنواخت در طول روز و شب در حال فعالیت است سبب استخوان درد یا سرماخوردگی افراد می شود؛ همچنین کولرهای قدیمی به خاطر دائم روشن بودن موتور شان داغ شده و از کار می افتند. با پیشرفته شدن تکنولوژی کلید های حسی و هوشمند جایگزین کلید های فشاری کولر شدند.

نصب کلید هوشمند کولر آبی

نصب کلید هوشمند کولر آبی

کلید هوشمند به ترموستات متصل است که دور موتور را کنترل می کند. با وجود کلید های هوشمند دیگر نیازی نیستدر طول روز با باد کولر بخوابید چون با استفاده از این کلید می توانید تایم مشخصی برای خاموش شدن کولر تعیین کنید. کلید هوشمند کولر آبی مجهز به ریموت کنترل است؛ از همین رو می توانید دو طبقه ساختمان را که با یک کولر کانال کشی شده کنترل کنید. ریموت کنترل کلیدهای هوشمند کولر آبی همانند دزد گیر ماشین عمل کرده و تا شعاع ۲۵ تا ۵۰ متری قابلیت سیگنال دهی دارند. کلید کولر آبی هوشمند در بازار با نام های کلید کولر ریموت دار و کلید کولر لمسی نیز شناخته می شوند.

بهترین محل نصب کلید هوشمند کولر آبی

اگر چه کولرهای آبی از طریق ریموت کنترلی قابلیت کنترل و سیگنال دهی دارند اما به این معنی نیست که بتوان کلید هوشمند را در همه جای ساختمان نصب کرد. اگر قصد دارید کلید قدیمی کولر را تعویض کنید باید قبل از انجام این کار بهترین محل را برای نصب کلید هوشمند پیدا کنید. محلی که می خواهید این کلیدها را نصب کنید باید مشخصات زیر را داشته باشند:
• بیشتر کلیدهای هوشمند به ترموستات مجهز هستند؛ به همین منظور برای اینکه ترموستات کلید هوشمند بتواند دمای اتاق را اندازه‌ بگیرد تا روشن و خاموش شدن کولر را تنظیم کند باید در داخل ساختمان نصب شود.
• نباید کلید هوشمند کولر آبی را در معرض آب، باد، برف، باران، تابش خورشید و… نصب کرد؛ چون هر کدام از آن ها سبب خراب شدن کلید می شوند. اگر به داخل کلید هوشمند کولر، آب نفوذ پیدا کند موجب از کار افتادن برد کلید خواهد شد.
• کلید کولر آبی هوشمند باید در محلی از ساختمان نصب شود که قابل دید افراد باشد؛ زیرا از این طریق می توان هر گونه ایراد و کد های خطای آن را مشاهده کرد.

روش نصب کلید هوشمند کولر آبی

کلید هوشمند کولر آبی ساخت هر شرکت و برندی که باشد از شیوه ای یکسان برای سیم کشی آن استفاده می شود. برای انجام سیم کشی کلید کولر آبی هوشمند به پنج رشته سیم زیر احتیاج دارید:
• سیم دور تند موتور
• سیم کند دور موتور
• سپمپ آب
• سیم فاز
• سیم نول
برای نصب کلید هوشمند باید مراحل زیر را انجام دهید:

  • نصب قاب کلید هوشمند

برای نصب کلید هوشمند قبل از هر کاری باید قاب کلید را روی دیوار نصب کنید‌. برای این کار با دست یا به کمک ابزاری دیگر قاب کلید را از بدنه آن جدا کنید. دو جای پیچ روی قاب کلید هوشمند وجود داردکه از طریق آن می توان قاب را روی قوطی توکار وصل کرد. به کمک پیچ قاب را به قوطی توکار پیچ می دهیم.

  • سیم کشی کلید هوشمند

رشته سیم های مربوط به فاز، نول، دور تند و کند و پمپ کولر آبی را از قوطی کلید جدا کرده و بر اساس نقشه سیم کشی به جای درست خود وصل می کنیم.

  • اتصال فیش به داخل کلید

سیم ها را به کمک پیچ گوشتی به یکدیگر محکم کنید و پس از اینکه از قرارگیری صحیح سیم ها و اتصال آن ها اطمینان حاصل کردید فیش و سیم را به پشت کلید وصل کنید.

  • نصب نهایی کلید هوشمند

سیم هایی اضافی را داخل قوطی قرار دهید و برای نصب نهایی آن قسمت پایانی و بالایی کلید را روی قوطی به آرامی فشار دهید.

مزایای نصب کلید هوشمند کولر آبی

مهمترین مزیت کلید هوشمند برخورداری از ترموستات است که دور موتور را تنظیم و در صورت نیاز کاهش می دهد. این کلیدهای هوشمند به تایمر مجهز هستند که می توان با توجه به زمانی که می خواهیم تنظیم کنیم. اگر یکی از طبقات ساختمان دارای کولر آبی باشد طبقات دیگر نیز می توانند از آن استفاده کنند؛ زیرا دارای ریموت کنترلی است که سیگنال دهی قوی تری دارد. در بازار کلید های هوشمند مختلفی وجود دارد اما دو نوع کلید ریموت دار و لمسی جزو متداول ترین کلید های هوشمند هستند. با نصب کلید هوشمند کولر آبی می توانید در مصرف آب و برق نیز به مقدار قابل توجهی صرفه جویی کنید.

نصب کلید هوشمند کولر آبی

نصب کلید هوشمند کولر آبی

کوییک لینک عرضه کننده انواع کلید هوشمند

در مطالب فوق سعی کردیم هر آنچه که باید درباره نصب کلید هوشمند کولر آبی لازم است بدانید را بررسی کنیم. چناچه قصد خرید کلید هوشمند برای کولر آبی را داشته باشید از طریق سایت کوییک لینک می توانید اقدام به خرید کنید؛ همچنین اگر در نصب کلیدهای هوشمند با مشکل مواجه شدید با کارشناسان ما تماس بگیرید تا شما را راهنمایی کنند.