مزایای مهد کودک هوشمند

سیستم آموزشی به عنوان یکی از مهم ترین سیستم ها، بایستی به کمک جدیدترین و پیشرفته ترین ابزار آموزشی برنامه ریزی و اجرا شود. از موثرترین شیوه های آموزشی در دنیای مدرنیته امروزی، هوشمند سازی مهد کودک ها و مدارس است. مهد کودک هوشمند با توجه به ویژگی هایی که دارد مزایای قابل توجه و پر اهمیتی برای کودکان و مربیان و پدر و مادرها به همراه خواهد داشت. در این مقاله قصد داریم با معرفی مهد کودک هوشمند و اهمیت آموزش کودکان به مهم ترین مزایای مهد کودک هوشمند بپردازیم. برای آشنایی بیشتر با تجهیزات به کار گرفته شده در یک مهم کودک هوشمند، تا پایان مطلب با ما همراه باشید.

مزایای مهد کودک هوشمند

مزایای مهد کودک هوشمند

چرا آموزش کودکان مهم است؟

از نظر روانشناسان دوران کودکی به عنوان مهم ترین و حساس ترین بخش از زندگی هر فردی برشمرده می شود. به طوری که برخی از آنان بر این باورند شخصیت اصلی کودک در بزرگسالی با توجه به تاثیرهای برگرفته از دوران کودکی شکل خواهد گرفت. از این رو، بازی ها و آموزش های ارائه شده به کودک در دوران کودکی بسیار مهم هستند. در جوامع آگاه، هم عوامل دولتی و هم والدین کودکان بر آن می شوند کودک در محیط آموزشی سالم با پیشرفته ترین امکانات روز دنیا آموزش و رشد پیدا کند. امکانات گسترده می توانند استعداد کودکان را به روش های متعدد و موثری سنجش نمایند. به همین دلیل مهم در سال های اخیر اغلب مدارس و مهد کودک های معتبر اقدام به هوشمند سازی محیط آموزش خود کرده اند.

مهد کودک هوشمند چیست؟

برای توضیح معنای مهد کودک هوشمند بهتر است این نوع مهد کودک با مهد کودک های سنتی مورد مقایسه قرار بگیرد. در مهد کودک های سنتی از ابزارهای ساده و فیزیکی استفاده می کردند و کودک برای بهره بردن از شیوه های آموزشی به طور حتم بایستی در محیط آموزشی مهد کودک به طور فیزیکی حضور پیدا می کرد. در مهد کودک های هوشمند از ابزار و دستگاه های دیجیتال برای آموزش کودکان استفاده می کنند. این ابزارها علاوه بر آسان کردن نحوه یادگیری، باعث بیشتر شدن اطلاعات فردی کودک در محیط آموزشی می شود. همچنین به دلیل وجود مربیان مجرب در مهد کودک های هوشمند، سطح کیفیت آموزش کودکان ارتقا پیدا می کند. در نتیجه، موفقیت حاصل از آموزش در مهد کودک هوشمند به مراتب بیشتر از مهد کودک سنتی خواهد بود.

مزایای هوشمند سازی مهد کودک

هوشمند سازی مدارس و مهد کودک ها دارای مزایای قابل توجهی هستند که شاید برای برخی از پدر و مادرها و مربیان مهد کودک ناشناخته باقی مانده باشند. بحث و بررسی در این زمینه باعث خواهد شد تمامی افراد آشنایی بیشتری با این نوع محیط آموزشی داشته باشند و در انتخاب محیط آموزشی کودکان خود بتوانند تصمیم های سنجیده تری بگیرند. در این بخش از مطلب به بررسی مزایای هوشمند سازی مهد کودک خواهیم پرداخت.

  • دسترسی آسان به اطلاعات

اغلب ابزارها و دستگاه های مورد استفاده در مهد کودک های هوشمند قابلیت اتصال به اینترنت را دارند. در این شرایط به آسانی و با صرف کمترین زمان می توان نسبت به یک موضوع خاص اطلاعات مورد نیاز را کسب کرد و همچنین در مورد درستی اطلاعات و داشته های خود اطمینان لازم را کسب کرد.

  • نامفهوم شدن معنای غیبت در کلاس

در مهد کودک هوشمند تمامی آموزش های ارائه شده در کلاس به وسیله دوربین های هوشمند ضبط می شوند. کودکانی که بنا به شرایطی امکان حضور فیزیکی در کلاس را نداشته باشند، می توانند به طور آنلاین در کلاس حضور داشته باشند. همچنین می توانند از ویدیوهای ضبط شده توسط دوربین ها در زمان دیگری بهره مند شوند.

  • تعاملی شدن محیط آموزشی

ایجاد تعامل در روابط کودک با محیط اطراف خود اهمیت بسیار بالایی در شکل گیری شخصیت بزرگسالی او خواهد داشت. در مهد کودک هوشمند به دلیل استفاده از ابزارهای دیجیتالی و هوشمند نقش کودک و مربی به طور کامل مشخص می شود. به طوری که برای درگیر شدن با یک موضوع آموزشی خاص، مربی و کودک به راحتی می توانند با یکدیگر تعامل داشته باشند.

  • آموزش بهتر و بیشتر

انتقال سریع تر و بهتر اطلاعات از مربیان به کودکان در مهدکودک هوشمند باعث شده است کودکان یادگیری های بیشتری داشته باشند. از طرفی به دلیل پویاتر بودن کودکان در این محیط های هوشمند به طور قطع یادگیری ها کیفیت بالایی خواهند داشت.

تجهیزات مورد استفاده در یک مهد کودک هوشمند

هوشمند سازی از خانه ها شروع شده و به سایر مکان های شخصی و عمومی گسترش پیدا می کند. در واقع تجهیزاتی که در این محیط ها مورد استفاده قرار می گیرند باعث هوشمند سازی همان محیط می شود. مهد کودک ها نیز از این قاعده مستثنی نیستند و وجود ابزارهای آموزشی دیجیتال و دستگاه های کاربردی هوشمند باعث خلق یک محیط آموزشی پیشرفته و هوشمند می شوند. از جمله تجهیزاتی که در یک مهد کودک هوشمند مورد استفاده قرار می گیرند عبارتند از:
• برد هوشمند
• کاغذ دیجیتال
• تبلت
• ربات ها معلم برای آموزش کودکان با بیماری های خاص مانند اوتیسم
• سیستم گرمایشی و سرمایشی هوشمند
• دوربین های مدار بسته، گردان و هوشمند
• سیستم روشنایی هوشمند
• سیستم امنیتی هوشمند
• آبیاری هوشمند برای فضای سبز و باز کودکان

مزایای مهد کودک هوشمند

مزایای مهد کودک هوشمند

اهمیت استفاده از دستگاه های دیجیتال در مهد کودک ها

با توجه به اهمیت آموزش کودکان و با توجه به مزایای مهمی که برای یک مهد کودک هوشمند عنوان شد، مهد کودک های سنتی با سرعت بیشتری جای خود را به مهد کودک های هوشمند می دهند. پیشرفت علم و تکنولوژی باعث شده است ابزار و دستگاه های مدرن تری برای استفاده در محیط آموزشی مهد کودک طراحی شوند و کودکان بیشترین بهره مندی را این نوع دستگاه های دیجیتال داشته باشند. به طوری که در این شرایط کودک با وجود داشتن سن و سال کمتر، آشنایی بیشتری با دستگاه ها و تجهیزات دیجیتالی دارد. از این رو مهد کودک ها وارد یک میدان رقابتی می شوند و مدیران هر یک از آن ها بر این تلاش هستند که محیط آموزشی پیشرفته و هوشمند تری برای کودکان فراهم کنند.

سخن پایانی
در مطالب فوق به بررسی مزایای مهد کودک هوشمند و همچنین انواع تجهیزات به کار رفته در این نوع مهد کودک ها پرداخته شد. از جمله مزایای هوشمند سازی مهد کودک می توان به یادگیری بیشتر و بهتر، دسترسی آسان به کلاس های آموزشی، برقراری روابط تعاملی بالا و… اشاره داشت. تبلت، برد هوشمند، کاغذ دیجیتال و سایر تجهیزات سرمایشی و گرمایشی هوشمند، روشنایی هوشمند و ایمنی هوشمند از جمله موارد به کار برده در مهد کودک هوشمند هستند. خانه هوشمند کوییک لینک، با هدف اتصال سریع، طراحی منحصربه فرد و اقتصادی و با داشتن کادری مجرب، تجهیزات مرغوب و با کیفیتی را در طراحی هوشمند سازی مکان های مورد نظر، استفاده می کند. در خانه هوشمند کوییک لینک با بهره بردن از فن آوری های نوین دنیا می توانید خانه ای امن و مدرن داشته باشید.