سیستم سرمایش و گرمایش هوشمند چه مزایایی دارد؟

سیستم سرمایش و گرمایش هوشمند می‌ تواند قابلیت‌ های منحصر به‌ فردی را در اختیار کاربر قرار دهد. امروزه در بسیاری از ساختمان‌ های مدرن با این سیستم مواجه هستیم که با وجود مزایای ویژه می‌ تواند زندگی را برای افراد آسان‌ تر کند.
امروزه زندگی برای افراد با وجود خانه‌ های هوشمند بسیار آسان شده‌ است؛ زیرا در این خانه‌ ها انواع امکانات کاربردی وجود دارد که از راه دور و نزدیک مدیریت می‌ شوند. از جمله این تجهیزات می‌ توان به سیستم روشنایی، سیستم تهویه هوا، سیستم سرمایش و گرمایش، قفل‌ های هوشمند و… اشاره کرد. در این مقاله از سری مقالات کوییک لینک قصد داریم در مورد کاربردی‌ ترین بخش ساختمان‌ های هوشمند یعنی سیستم سرمایش و گرمایش هوشمند صحبت کنیم.

سرمایش و گرمایش هوشمند

این‌ که شما در خانه خود هیچوقت احساس سرما یا گرما نکنید و انرژی هم بابت آن هدر نرود می‌ تواند بسیار رضایت‌ بخش باشد. فرض کنید پس‌ از یک روز گرم تابستانی قرار است به خانه‌ خود بروید، حالا اگر سیستم هوشمند وجود داشته باشد می‌ توانید از راه دور آن را تنظیم کنید تا منزل را خنک کند و هنگام ورود به خانه احساس گرما نداشته باشید. این سیستم می‌ تواند با توجه به شرایط و علاقه‌ شما شخصی‌ سازی شود. یعنی یک برنامه برای آن در نظر می‌ گیرید که محیط را به چه دمایی برساند و پس‌ از آن خاموش شود. این سیستم می‌ تواند مزایای بسیار زیادی به‌ همراه داشته باشد که باعث گسترش استفاده از آن در خانه‌ های هوشمند می‌ شود.

مزایای سرمایش و گرمایش هوشمند

مزایای سرمایش و گرمایش هوشمند

انواع سیستم سرمایش و گرمایش

سیستم‌ های سرمایش و گرمایش به دو صورت صنعتی و غیرصنعتی ساخته می‌ شوند. مدل‌ های صنعتی برای انجام پروژه‌ های پژوهشی و تولیدی با هدف افزایش آسایش افراد و جلوگیری از آلودگی هوا به کار می‌ روند؛ همچنین از سیستم‌ های غیرصنعتی در مکان‌ های مختلف مثل مدارس، منازل، ادارات، بیمارستان‌ ها و فروشگاه‌ ها استفاده خواهد شد. سیستم‌ های سرمایش و گرمایش که در خانه‌ های هوشمند به کار می‌ روند نیز به دو دسته سیمی و بی‌ سیم تقسیم می‌ شوند. همان‌ طور که از نام هر دوی آن‌ ها مشخص است، در نوع بی‌ سیم غیر از سیم‌ کشی متداول برق هیچگونه سیم‌ کشی خاصی وجود ندارد و تجهیزات هوشمند به‌ صورت بی‌ سیم با یکدیگر ارتباط خواهند داشت.
از این نوع سیستم‌ ها نیز می‌ توان در ساختمان‌ هایی که از قبل ساخته شدند هم استفاده کرد؛ زیرا برای پیاده‌ سازی نیازی به تخریب و سیم‌ کشی جدید ندارد اما مدل‌ های سیمی همان‌ طور که از نامشان مشخص است، باید توسط کارشناس و متخصص سیم‌ کشی انجام شود که برای خانه‌ های از پیش‌ ساخته شده‌ اصلاً گزینه مناسبی نخواهند بود.

مزایای سرمایش و گرمایش هوشمند

تقریباً همه ما با مزایای هوشمندسازی خانه‌ ها آشنا هستیم و در واقع می‌ دانیم که چه مزایایی برای ما به‌ همراه خواهند داشت. در این بخش نیز قصد داریم مهم‌ ترین مزایای سیستم سرمایش و گرمایش هوشمند را ذکر کنیم.

  • کاهش مصرف انرژی

با وجود این نوع سیستم‌ های هوشمند هزینه‌ های مربوط به مصرف انرژی تا حد زیادی کم می‌ شود و شما می‌ توانید تأثیر آن را در قبض‌ های هر ماه مشاهده کنید که نسبت‌ به گذشته چه تغییراتی ایجاد شده‌ است. در واقع این سیستم‌ ها با اینترنت کار می‌ کنند و زمانی‌ که شما در خانه حضور ندارید، می‌ توانید از راه دور سیستم‌ های سرمایش و گرمایش را کنترل کنید. در گذشته زمانی‌ که خانه شما سرد می‌ شد، باید به‌ صورت دستی و با حضور در محل گرمایش را درجه گرمایش را بیشتر می‌ کردید، اما این کار برای شما راحت شده و تنها با یک تلفن همراه می‌ توانید آن را مدیریت کنید.

  • عملکرد بی صدا

در بسیاری از این سیستم‌ ها یونیت‌ های خارجی که دقیقاً در خارج از ساختمان نصب می‌ شوند، صدای زیادی تولید می‌ کنند اما یونیت‌ های داخلی بسیار کوچک‌ تر و کم‌ صداتر هستند؛ بنابراین زمانی‌ که شما در منزل حضور دارید هیچگونه صدای آزاردهنده ای از سیستم سرمایش و گرمایش هوشمند نخواهید شنید.

  • بهبود کیفیت هوای داخل

لازم است بدانید که با وجود سیستم سرمایش و گرمایش هوشمند به‌ طور دائم هوای محیط تازه می‌ شود و آلاینده‌ ها کاهش پیدا می‌ کنند. در واقع با نصب این سیستم در فضاهایی مثل آشپزخانه و حمام به‌ سرعت رطوبت یا آلودگی های موجود در آشپزخانه کاهش پیدا می‌ کند که همین امر برای سلامت ساکنین اهمیت زیادی دارد.

  • آسایش بیش تر

همان‌ طور که گفته شد این سیستم از راه دور نیز تنظیم می‌ شود؛ بنابراین لازم نیست که در هنگام تنظیم آن حتماً در خانه حضور داشته باشید؛ بنابراین شما می‌ توانید با آرامش بیشتر و ذهن آزادتر به کارهای بیرون از منزل رسیدگی کنید و پیش‌ از ورود سیستم را خاموش یا روشن کرده تا دمای محیط به حد ایده‌ آل برسد.

  • کنترل از راه دور

این نوع سیستم‌ ها با استفاده از اینترنت یا ریموت کنترل و همچنین به واسطه کنترلر مرکزی خانه هوشمند مدیریت و تنظیم می‌ شوند. این ویژگی به شما کمک می‌ کند تا از هر جایی که هستید، بتوانید دمای محیط خانه را تنظیم کنید. برای استفاده از این امکانات کافیست یک تلفن همراه با نرم‌ افزارهای نصب شده در دسترس داشته باشید.

  • قابلیت برنامه ریزی

سیستم‌ های سرمایش و گرمایش هوشمند قابلیت برنامه‌ ریزی دارند؛ یعنی شما می‌ توانید متناسب با آب‌ و هوای محل زندگی یکسری تنظیمات از پیش تعریف‌ شده براساس فصول سال روی این سیستم اعمال کنید که با توجه به درخواست شما خاموش و روشن شود.

مزایای سرمایش و گرمایش هوشمند

مزایای سرمایش و گرمایش هوشمند

مدرن‌ ترین تجهیزات هوشمند در کوییک لینک

در مطالب فوق سعی کردیم علاوه‌ بر معرفی سیستم سرمایش و گرمایش هوشمند مزایای آن را نیز بررسی کنیم. با توجه به مواردی که ذکر شد می‌ توان نتیجه گرفت که سیستم سرمایش و گرمایش یکی از کاربردی ترین تجهیزات در خانه‌ های هوشمند است که می‌ تواند تا حد زیادی در مصرف انرژی و هزینه‌ های اضافی صرفه‌ جویی کند. شما می‌ توانید باکیفیت‌ ترین و مدرن ترین تجهیزات را برای هوشمندسازی خانه خود از طریق سایت کوییک لینک تهیه کنید. لازم به ذکر است که کارشناسان ما آماده ارائه هرگونه خدمات و اطلاعات به شما مشتریان عزیز هستند تا با خیال راحت خرید خود را انجام دهید.