قیمت هود هوشمند

هود به عنوان یکی از ضروری ترین وسیله های موجود در آشپزخانه به شمار می آید. به همین دلیل تولیدکندگان وسایل آشپزخانه، امروزه با پیشرفته ترین متدهای صنعتی، دست به تولید انواع هودهای آشپزخانه می زنند. یکی از مدرن ترین و پرکاربردترین نوع هودهای آشپزخانه، هود هوشمند است. این نوع هود با قابلیت های ارزشمندی که دارد، آسایش و رفاه و ایمنی را برای اهالی خانه فراهم می کند. برخی از افراد نسبت به قیمت هود هوشمند و ویژگی های آن اطلاعات کمتری دارند. در این مقاله قصد داریم به بررسی ویژگی ها و قیمت هود هوشمند بپردازیم. برای آشنایی بیشتر با نحوه نگهداری هودهای هوشمند، تا پایان مطلب با ما همراه باشید.

هود هوشمند چیست؟

به هودهای آشپزخانه که عملکرد آن ها تحت سیستم های هوشمندانه یا هوش مصنوعی اجرا می شود، هود هوشمند گفته می شود. اصلی ترین مشخصه هودهای هوشمند، وجود سنسورهای متنوع و پرکاربرد در سیستم داخلی هود است. این سنسورها، از طریق هشدارهای صوتی، زنگ اخطار و پیام های فوری، هر نوع خطر یا مورد خاصی را به اهالی خانه اطلاع رسانی می کنند. از طرفی تمامی تنظیمات هود هوشمند از راه دور قابل کنترل است و در صورت نیاز از این تنظیمات استفاده می شود. هودهای هوشمند علاوه بر پیشرفته بودن کارایی آن ها، دارای ظاهر فیزیکی بسیار شیک و قابل هماهنگ با سایر وسیله های آشپزخانه هستند.

قیمت هود هوشمند

قیمت هود هوشمند

بارزترین ویژگی های هود هوشمند

وجود برخی ویژگی های خاص، هودهای هوشمند را متمایز از هودهای ساده و معمولی کرده است. هر یک از این ویژگی ها می توانند به نوبه خود از مزایا و فواید زیادی برای اهالی خانه برخوردار باشند. در ادامه به بررسی بارزترین ویژگی های هود هوشمند می پردازیم.

  • تشخیص حرارتی هوشمند

یکی از مهم ترین ویژگی های هودهای هوشمند، روشن شدن هود با تشخیص سریع روشن شدن شعله های اجاق گاز است. در این صورت با میزان پخش شدن دود و ذرات چربی در هوای آشپزخانه، قدرت مکش آن نیز به طور خودکار کاهش یا افزایش پیدا می کند.

  • تایمر هوشمند

در تمامی هودهای هوشمند، قابلیتی به نام تایمر هوشمند یا زمان سنج وجود دارد که هود به صورت از پیش برنامه ریزی شده می تواند روشن و خاموش شود. از طریق ریموت کنترل نیز می توان، هود را از راه دور و هر نقطه از خانه، روشن یا خاموش کرد. به این روش می توان از مصرف انرژی های زیاد صرفه جویی کرد.

  • میزان سر و صدای کم

هودهای قدیمی به محض روشن کردن سر و صدای زیادی در محیط آشپزخانه ایجاد می کنند و این موضوع برای بسیاری از افراد آزاردهنده است. در صورتی که هودهای هوشمند دارای میزان صدای بسیار کم و در برخی موارد بدون صدا هستند. بدین وسیله، آرامش در محیط آشپزخانه حاکم خواهد بود.

  • استفاده و نصب آسان

با توجه به پرکاربرد و پیچیده بودن سیستم هودهای هوشمند، برخی ها برای بر این باورند که استفاده از این نوع هودها سخت و دشوار است. در حالی که ساختار استفاده از آن ها بسیار راحت است و با یک آموزش کوتاه می توان به تمامی کاربردهای هود تسلط کافی داشت. نصب هود هوشمند نیز توسط متخصصان نمایندگی های شرکت سازنده به روشی آسان انجام می شود.

نکات مهم در نگهداری هود هوشمند

هر وسیله برقی مانند هود هوشمند نیاز به مراقبت ها و رعایت برخی نکات مهم و کلیدی دارد. با رعایت درست و دقیق این نکات می توان به عمر مفید هود افزود و مدت زمان طولانی تری از آن استفاده کرد. هودهای هوشمند دارای ظرافت بیشتر نسبت به هودهای ساده و معمولی هستند. در ادامه به نکات مهم در نگهداری هود هوشمند اشاره خواهیم داشت.
• هر نوع هودی دارای فیلترهایی است که دود و چربی را به خود جذب می کنند. لازم است بسته به میزان استفاده از هود و همچنین نوع فیلتر آن، فیلترها ماهی یک بار شست و شو و تمیز کاری یا به طور کل تعویض شوند.
• به هنگام نصب هود هوشمند باید فاصله حداقل 70 سانتی متری بین هود و اجاق گاز رعایت شود. در صورت کم بودن فاصله، احتمال آسیب دیدگی اجزای داخلی هوشمند توسط حرارت شعله ها اجاق گاز بیشتر می شود. در صورت بیشتر بودن فاصله، بازدهی مکش دود و چربی کاهش پیدا می کند.
• لازم است هود هوشمند به درستی و به کمک پیچ و رول پلاک به دیوار یا سقف کابینت محکم بسته شود.
• انتخاب میزان قابلیت های هود هوشمند براساس میزان نیاز اعضای خانواده باشد و در حین خرید به آن توجه کافی شود.

انواع سنسورهای تعبیه شده در هود هوشمند

سنسورها قطعاتی هستند که قدرت تشخیص سریع و به موقع در برابر انواع دودها، گازها یا صداهای مختلف دارند و به موارد عنوان شده واکنش نشان می دهند. با واکنش سریع سنسورها می توان از بروز حوادث ناگوار یا سایر مشکلات در زمان مناسب جلوگیری کرد. از جمله مهم ترین سنسورهای تعبیه شده در هود هوشمند عبارتند از:

  • سنسور دما

افزایش بیش از اندازه دما در محیط اطراف اجاق گاز و آشپزخانه توسط سنسور دما تشخیص داده شده و پیام های هشدار ارسال می شوند.

  • سنسور دود

با پیچیدن دود یا گاز مونواکسیدکربن در محیط آشپزخانه، سنسور دود هشدار آژیر را روشن می کنند تا با خبر کردن اهالی خانه از سوختن غذا جلوگیری شود.

  • سنسور حرارت

با روشن شدن شعله اجاق گاز و افزایش حرارت در محیط بالای اجاق گاز، سنسور حرارت با ارسال پیام به هود، دستور به روشن شدن هود می دهد.

  • سنسور صوتی

سنسورهای صوتی، پیام های هشدار را به صورت صوتی برای اهالی خانه پخش می کنند.

قیمت هود هوشمند

قیمت هود هوشمند

قیمت هود هوشمند

امروزه در فروشگاه های معتبر، تنوع بسیار بالایی برای خرید هودهای هوشمند به چشم می خورد. تنوع هودها می تواند دلیلی بر تنوع قیمت های موجود در بازار باشند. عوامل متعددی در قیمت هود هوشمند تاثیر به سزایی دارند و به هنگام خرید بایستی به این عوامل مهم، توجه کافی داشت. با رعایت این نکات می توان از هود هوشمندی با عمر مفید طولانی، بهره مندی بلند مدتی داشت. در ادامه به فاکتورهای موثر در قیمت هود هوشمند اشاره خواهیم داشت.
• اندازه هود
• تعداد سنسورهای تعبیه شده در هود
• میزان قدرت و سرعت مکشی هود
• میزان قدرت موتور هود
• نوع فیلترهای هود
• برند و شرکت سازنده هود
• مدل و طرح هود
• نوع تهویه هود
• میزان قابلیت های هود

سخن پایانی
در مطالب فوق به بررسی قیمت هود هوشمند و همچنین بارزترین ویژگی های این سری از هودها پرداخته شد. از جمله فاکتورهای موثر در قیمت هود هوشمند می توان به میزان قدرت مکشی و موتور هود، اندازه، برند، مدل، نوع تهویه، نوع فیلتر و میزان قابلیت های هود هوشمند اشاره داشت. خانه هوشمند کوییک لینک، با هدف اتصال سریع، طراحی منحصربه فرد و اقتصادی و با داشتن کادری مجرب، تجهیزات مرغوب و با کیفیتی را در طراحی هوشمند سازی مکان های مورد نظر، استفاده می کند. در خانه هوشمند کوییک لینک با بهره بردن از فن آوری های نوین دنیا می توانید خانه ای امن و مدرن داشته باشید.