درایور هوشمند چیست و چه کارایی دارد؟

هوشمند سازی منازل از طریق موارد مختلفی امکان پذیر است و یکی از این نوع هوشمند سازی ها از طریق درایور صورت می پذیرد. این درایورها یک نور پردازی فوق العاده را به اهالی منزل هدیه می کنند. درایور RGB هوشمند، جزو بهترین تجهیزات برای هوشمند سازی و نوردهی به محیط خواهد بود. این درایور و کارایی آن موضوعی است که قصد داریم در ادامه به آن بپردازیم.

درایور هوشمند چیست؟

اگر بخواهیم واژه درایور را به زبان فارسی ترجمه کنیم، باید به آن راه انداز بگوییم. می توان این گونه مثال زد که درایور موتور، یک مدار الکترونیکی است که به وسیله آن، امکان راه اندازی موتور و همچنین کنترل آن فراهم می شود. درایور RGB هوشمند، کنترل و راه اندازی RGB را انجام می دهد.
با استفاده از درایور هوشمند، کاربر این توان را دارد که با کمک اپلیکیشنی در تلفن همراه خود از میان 16 میلیون رنگ به وجود آمده، رنگی که می خواهد را انتخاب کند. این قابلیت فراهم شده تا کاربر با توجه به بازه های مختلفی که وجود دارد رنگ ها را تغییر دهد. به طور مثال می تواند نوری مانند نور طلوع خورشید را تنظیم کند تا در زمان بیدار شدن عصرگاهی او به اجرا در آید.

درایور هوشمند چیست

درایور هوشمند چیست

RGB به چه معناست؟

RGB مخفف عبارت RED GREEN BLUE یا همان قرمز، سبز و آبی است. لامپ های آر جی بی را از کنار هم قرار دادن لامپ های قرمز، سبز و آبی تشکیل خواهند داد. اما دلیل انتخاب این 3 رنگ این است که جزو رنگ های اصلی هستند و دیگر رنگ ها را می توان از طریق ترکیب این رنگ ها به دست آورد. به وسیله درایور RGB هوشمند، اندازه شدت نور تنظیم می شود.

درایور نورپردازی هوشمند چه کاربردی دارد؟

از این دستگاه می توان در هر جایی که قصد نورپردازی وجود دارد استفاده کرد. برای نورپردازی نمای ساختمان، نورپردازی محوطه ویلا یا باغ، نورپردازی در فضای داخلی ساختمان و… تنها کافی است، منطقه مورد نظر را مجهز به شیلنگ های نوری RGB کرد. پس از آن خروجی درایور هوشمند باید به قسمت ابتدایی شیلنگ ها وصل شود.
بعد از این که وصل شد، می توان به راحتی 16 میلیون رنگ متعدد را تولید کرد. در صورتی که کاربر بخواهد در روز 10 رنگ جدید را انتخاب کند 4383 سال و 6 ماه و 25 روز به طول می انجامد تا این که رنگ های دستگاه به اتمام برسد.

چگونه می توان رنگ نور را تغییر داد؟

برای این که درایور هوشمند تغییر رنگ دهد، می توان از روش های بسیار مختلفی استفاده کرد. یکی از ساده ترین روش هایی که معمولاً در ارتباط با این تغییر رنگ وجود دارد، بهره گرفتن از اپلیکیشن موبایل است. علاوه بر این که از اپلیکیشن ها می توان برای این کار استفاده کرد، امکان کنترل آن به وسیله نرم افزارهای تحت ویندوز و همچنین ریموت کنترل نیز وجود دارد. مدیریت این محصول هوشمند اصلاً کار سختی نیست و حتی می توان آن را به صورت دستی کنترل کرد. از دیگر شیوه های تغییر رنگ در درایورهای هوشمند، استفاده از تاپ پنل استاتیک و تاچ پنل دینامیک است.

قابلیت های درایور هوشمند

قابلیت های مختلفی را می توان برای درایور هوشمند مطرح کرد که در میان آن ها 7 مورد بسیار بارز است. این قابلیت ها شامل موارد زیر می شوند:
1. تولید 16 میلیون رنگ با استفاده از درایور هوشمند
درایور هوشمند آر بی جی این قابلیت را دارد که با ترکیب کردن نورهای قرمز، سبز و آبی، 16 میلیون رنگ را ایجاد کند. یکی از دلایلی که باعث محبوبیت درایورهای هوشمند در میان طراحان داخلی شده است را می توان همین تولید رنگ فوق العاده دانست. این درایور با طراحی منحصر به فردی که دارد نور ملایم، سرد، شدید و گرم را تولید می کند و در اختیار کاربران قرار می دهد.
2. قابلیت هماهنگی با موزیک و صدای ویدیو
درایور هوشمند می تواند رنگ ها را همراه با موزیک یا حتی بازی های ویدیویی هماهنگ کند و با توجه به آن ها تغییر دهد. این قابلیت می تواند در زیباتر کردن محیط و فضاسازی های مختص به میهمانی ها چشمگیرتر کند.
3. قابلیت تنظیم و تعریف انیمیشن دلخواه
درایورهای هوشمند می توانند با کمک اپلیکیشن های مخصوص، انیمیشن های مرتبط و دلخواه کاربر را تعریف کنند. تنظیمات و زمان بندی های مورد علاقه را می توان به صورت دلخواه انجام داد.
4. قابلیت تنظیم سناریو و زمانبندی
برای درایورهای هوشمند می توان سناریوهای متعدد و مختلفی را تعریف کرد. به وجود آوردن سناریوی شب بخیر از یک نور ملایم که می توان آن را جایگزین چراغ خواب کرد، قطعاً می تواند بسیار جذاب باشد. این امکان در درایورهای هوشمند ایجاد شده تا در ساعات مشخص رنگ های دلخواه کاربر را فعال کنند.
5. قابلیت کم و زیاد شدن میزان نور
یکی از ویژگی هایی که این محصولات دارند این است که به راحتی می توان اندازه نور را تنظیم کرد. کاربر می تواند حتی در روز هم نور سفید و ملایمی را برای متعادل سازی نور منزل استفاده کند.
6. قابلیت تنظیم نور با نوتیفیکیشن تلفن همراه
همیشه نوتیف های مختلفی روی گوشی برای مخاطب به نمایش در می آید که بعضی از آن ها بسیار مهم هستند و متاسفانه گاهی از دست می روند. درایور هوشمند این قابلیت را دارد که در صورت آمدن اعلان روی گوشی، ریسه چشمک بزند یا این که نور آن به رنگی دیگر تبدیل شود.
7. قابلیت کنترل و فرمان پذیری با استفاده از دستیار صوتی الکسا و گوگل
از طریق دستیارهای صوتی گوگل و آمازون الکسا می توان درایور هوشمند را کنترل و فرمان های لازم را به آن داد.

درایور هوشمند چیست

درایور هوشمند چیست

سخن پایانی
زیبا سازی و نورانی کردن منزل، آن هم با کمک رنگ های مختلف و جذاب، می تواند ایده ای ناب و بسیار چشمگیر باشد که استفاده از درایورهای هوشمند یکی از روش های به دست آوردن این زیبایی است. در صورتی که قصد خرید و به کارگیری درایور هوشمند را داشتید، می توانید به خانه هوشمند کوییک لینک مراجعه کنید و بهترین مشاوره و خرید را داشته باشید.