تخمین هزینه هوشمندسازی خانه

سال ها قبل از این هوشمندسازی ساختمان چندان رایج نبود و از نظر اغلب افراد یک هزینه اضافه بود. اما با گذشت زمان و دیدن مزایای هوشمندسازی خانه افراد زیادی تصمیم گرفتند تا خانه های خود را هوشمند کنند. زیرا آن تکنولوژی به سرعت در حال به روز شدن و ارائه ویژگی های جدیدی است که می‌تواند برای همه قشر فرهنگی، اجتماعی و کاری، خدمات قابل توجهی ارائه دهد. یکی از چالش های اغلب افرادی که تصمیم می گیرند خانه های خود را هوشمند کنند این است که هزینه هوشمندسازی خانه چقدر است؟
در این مطلب از کوییک لینک می خواهیم به این سوال پاسخ بدهیم. در ادامه با ما همراه باشید تا با فاکتورهای موثر در قیمت هوشمندسازی ساختمان آشنا شوید.

تخمین هزینه هوشمندسازی خانه

تخمین هزینه هوشمندسازی خانه

فاکتورهای موثر در هزینه هوشمند سازی خانه

هزینه هوشمند سازی ساختمان به فاکتورهای مختلفی بستگی دارد که در ادامه به مهم ترین آن می پردازیم.

  • قدمت ساختمان: اولین عامل مهم در تعیین قیمت هوشمندسازی خانه قدمت ساخت است. ساختمان ها به سه دسته درحال ساخت، ساختمان های نوساز و خانه های قدیمی تقسیم می شوند. بهترین زمان برای هوشمند سازی ساختمان وقتی است که ساختمان در حال ساخت است. چون معمار می تواند بهترین جا را برای قرارگیری تجهیزات هوشمند از جمله صفحه کلیدها، سنسورها، ماژول های هوشمند، صفحه لمسی و … مشخص کند. به همین دلیل است که هزینه هوشمند سازی ساختمان به دلیل امکان سیم کشی راحت و عدم نیاز به تخریب کمتر خواهد شد.
  • تجهیزات مورد استفاده: دومین عامل مهم در هزینه خانه هوشمند، تجهیزاتی است که مورد استفاده قرار خواهد گرفت. تجهیزات هوشمندسازی از برندهای مختلفی با امکانات متفاوتی وجود دارند که هرکدام با توجه به ویژگی هایی که دارند قیمت های متفاوتی خواهند داشت.
  • نوع سیم کشی: سیم کشی که برای هوشمند سازی می تواند مورد استفاده قرار بگیرد عبارتند از: با سیم، بدون سیم و ترکیبی. سیستم هوشمند باسیم قابل اطمینان ترین سیستم هوشمند است و در برابر هک شدن توسط سارقان باهوش، مقاوم است. همچنین سرعت عمل بالایی دارد. در عین حال، اگر در حال ساخت ساختمان هستید، نصب این نوع سیستم هوشمند کم هزینه تر از سایر روش هاست.
  • سلیقه کاربر: یکی دیگر از مواردی که در هوشمند سازی ساختمان مورد استفاده قرار می گیرد، سلیقه و نیاز کاربر است. برخی از مشتری ها مایلند با هوشمند سازی روشنایی ها و سیستم نورپردازی، کار را شروع کنند و به مرور قابلیت های خانه هوشمند را گسترش دهند. مثلا دوست دارند که از قفل های هوشمند استفاده کنند تا از راه دور قفل ها را باز و بسته کنند. شاید دوست داشته باشند که از وسایل لوکس استفاده کنند مثلا یک دستیار صوتی در اختیارشان قرار گیرد تا زمان اخبار را به آنها گوش زد کند یا با گفتن نام موسیقی دلخواهشان، آن را پخش کند در هوشمند سازی ساختمان هیچ گونه محدودیتی نیست و شما می توانید با توجه به بودجه ونیاز خود، ساختمان را مجهز به تجهیزات هوشمند سازی بکنید.
  • متراژ ساختمان: از دیگر فاکتورهای موثر در قیمت هوشمندسازی، متراژ ساختمان است. واضح است که هرچقدر متراژ ساختمان بزرگتر باشد برای هوشمند سازی آن نیاز به تجهیزات بیشتری است که باعث افزایش هزینه ها خواهد شد.
  • تخمین هزینه هوشمندسازی خانه

    تخمین هزینه هوشمندسازی خانه

آیا هوشمند سازی ساختمان از نظر اقتصادی به صرفه است؟

استفاده از تکنولوژی در هر زمینه ‌ای هزینه خاص خود را داراست، هوشمند سازی نیز از این امر مستثنی نیست. درست است که این امر نیاز به هزینه دارد و نسبت به خدمات ارائه شده توسط شرکت های تولید کننده یا وارد کننده این هزینه بالا و پایین نیز دارد. اما هوشمند سازی ساختمان، کارخانه، مزرعه و… در مدت نسبتا کوتاهی باعث برگشت هزینه اولیه خواهد شد.
طبق تحقیقات و آمار ها، هوشمند سازی می‌تواند تا 50% باعث صرفه‌جویی در مصرف انرژی شود. اما صرفه جویی تنها برای انرژی و کاهش هزینه های آن نیست و ارزش مهمتر هوشمند سازی خریدن وقت و زمان برای کاربر است.
اگر شما بودجه محدودی دارید می توانید با کارشناسان کوییک لینک در تماس باشید تا آن ها به شما بهترین راهکار برای هوشمندسازی ساختمان را بدهند. توجه داشته باشید که هوشمندسازی یک کار تخصصی است که باید توسط افراد متخصص و کارشناس در این حوزه انجام شود در غیر این صورت ممکن است نتیجه کار مطلوب باشد و باعث هدر رفت هزینه زیادی شود.