بخاری هوشمند چیست؟

خانه های هوشمند با گذشت زمان به پیشرفته ترین امکانات، دستگاه ها و ابزارها مجهز می شوند. بهره گرفتن از این تجهیزات، رفاه، ایمنی و آرامش را برای تک تک افراد به ارمغان می آورند. یکی از تجهیزات به کار گرفته در خانه های هوشمند، بخاری هوشمند است. این بخاری ها در انواع مدل های متنوع توسط شرکت های معتبر تولید می شوند که نکات ایمنی در آن ها به بالاترین میزان ممکن رعایت شده است. در این مقاله قصد داریم با معرفی بخاری هوشمند، به نحوه عملکرد و مزایای استفاده از این نوع بخاری ها بپردازیم. برای آشنایی بیشتر در این زمینه، توصیه می کنیم تا انتهای مطلب با ما همراه باشید.

منظور از بخاری هوشمند چیست؟

پیشرفت و مدرنیته بودن در شاخه تکنولوژی در بسیار از اقلام و نجهیزات مختلف تاثیر به سزایی داشته است. اگر یکی از این تجهیزات مهم و پرکاربرد را بخاری در نظر بگیریم، بخاری های گازی نیز در طی این سال ها پیشرفت های چشمگیری داشته اند. این پیشرفت ها شامل تغییرات ظاهری و ساختاری بخاری های گازی می شود. از این رو، به مجهزترین بخاری های گازی که مزایا و کاربردهای قابل توجهی دارند، بخاری هوشمند گفته می شود. در برخی موارد این نوع بخاری ها با نام بخاری های هرمتیک نیز شناخته می شوند. در ایران، برندها و شرکت های مختلفی اقدام به طراحی و تولید بخاری های هوشمند کرده اند که در بازار روز از مشتریان خاصی برخوردار هستند.

بخاری هوشمند چیست

بخاری هوشمند چیست

مزایای استفاده از بخاری هوشمند

موضوعی که بخاری های هوشمند را از بخاری های معمولی متمایز می کند، نحوه عملکرد بخاری و همچنین وجود مزایا و فواید این بخاری ها عنوان شده است. هر یک از این مزایا با رعایت استانداردهای لازم نقش مهمی در عملکرد کلی بخاری هوشمند دارند. در این بخش از مطلب به مهم ترین مزایای استفاده از بخاری هوشمند خواهیم پرداخت.

  • کاهش مصرف انرژی

با وجود این که ایران به عنوان یکی از بزرگترین منابع گازی دنیا محسوب می شود؛ ولی لازم است برای حفظ این منبع مهم و پر کاربرد و انتقال آن به نسل های بعدی تلاش کرد. بخاری های گازی به ویژه در فصل سرما و مناطق کوهستانی بیشترین مصرف انرژی را دارا هستند. با استفاده از استاندارهای اجرا شده در بخاری های هوشمند، مصرف انرژی تا نصف کاهش پیدا می کند.

  • افزایش ایمنی

مرگ و میر به دلیل انتشار گازهای حاصل از احتراق باعث نگرانی بسیاری از افراد به هنگام استفاده از بخاری های گازی می شود. ساختار داخلی بخاری های هوشمند بر این اساس است که این بخاری ها، اجازه ورود این نوع گازهای سمی و خطرناک را به داخل ساختمان نمی دهند. به طوری که با وارد شدن هر ضربه غیر عادی به بخاری یا بسته شدن مسیر دودکش، جریان گاز به صورت خودکار قطع و بخاری خاموش می شود.

  • افزایش بازدهی

بخاری های هوشمند نسبت به سایر بخاری های گازی دارای سطح راندمان یا بازدهی بالایی هستند. با روشن کردن این نوع بخاری ها در یک اتاق، گرمای حاصل از بخاری در تمامی نقاط اتاق به یک اندازه منتشر می شود. به طوری که دمای هوا در نزدیکی بخاری هوشمند، برابر با دمای اتاق در نقاط دور از بخاری خواهد بود.

  • توجه به محیط زیست

با مزایایی همچون کاهش مصرف انرژی، افزایش بازدهی و کاهش آلودگی های ناشی از احتراق بیاد به این نکته پی برد که بخاری های هوشمند توجه بیشتری نسبت به محیط زیست دارند. افرادی که بیش از دیگران نسبت به حفظ محیط زیست احساس مسئولیت می کنند، استفاده از بخاری های هوشمند را ضروری می دانند.

  • کاهش تولید گازهای گلخانه ای

یکی از مهم ترین دلایل از بین رفتن لایه اوزون و در نتیجه افزایش دمای زمین، تولید گازهای گلخانه ای است. با استفاده از بخاری های هوشمند میزان بسیار زیادی از تولید گازهای گلخانه ای کاهش پیدا می کند. به این شیوه می توان به وظایف خود در مقابل حفظ شرایط اقلیمی کمک شایانی کرد.

  • دارای بدنه ایمن

ساختار بدنه ای بخاری های هوشمند به گونه ای طراحی شده است که به هنگام لمس بدنه بخاری، هیچ گرمایی احساس نمی شود. با وجود این مزیت، دیگر لازم نیست نگران نزدیک شدن و دست زدن کودکان به بخاری بود. از طرفی بنا به همین دلیل، می توان روی بدنه بخاری هوشمند، عکس ها و سایر وسیله های تزئینی مانند تقویم چسباند.

کاربردهای بخاری هوشمند

بخاری های هوشمند همانند سایر بخاری ها یا وسیله های گرمایشی در ابعاد و اندازه های مختلف تولید می شوند. در نتیجه از این نوع بخاری ها می توان در محیط های مختلف استفاده کرد. مراکز و ساختمان های مسکونی، تجاری، اداری، خدماتی و… از جمله مکان هایی هستند که بخاری هوشمند در آن ها مورد استفاده قرار می گیرد. واضح است که ابعاد بزرگ بخاری ها مناسب با سالن ها یا اتاق های بزرگ هستند و ابعاد کوچک آن ها مناسب برای اتاق های کوچکی مانند اتاق خواب هستند. این نوع بخاری ها با داشتن ظاهری جذاب و همچنین نصب روی دیوار، فضای زیادی را نیز اشغال نمی کنند.

نقش بخاری هوشمند در خانه هوشمند

امروزه خانه های هوشمند از محبوبیت ویژه ای در بین دوست داران تکنولوژی برخوردار هستند. یکی از مهم ترین تجهیزات مورد استفاده در خانه های هوشمند، سیستم های گرمایشی و سرمایشی هستند. با نصب بخاری هوشمند در خانه هوشمند، رفاه و ایمنی بیشتری برای اعضای خانواده یا اعضای محیط کار فراهم خواهد شد. بخاری های هوشمند می توانند تکمیل کننده خانه های هوشمند باشند و نقش کلیدی در سازماندهی هر چه بیشتر این خانه ها داشته باشند.

بخاری هوشمند چیست

بخاری هوشمند چیست

قیمت بخاری هوشمند

قیمت بخاری های هوشمند به فاکتورهای متعددی بستگی دارد. از جمله این فاکتورهای عبارتند از :
اندازه بخاری
میزان راندومان
برند شرکت تولید کننده

سخن پایانی
در مطالب فوق به معرفی بخاری هوشمند و همچنین مزایای قابل توجه آن پرداخته شد. از جمله این مزایا می توان به کاهش مصرف انرژی، افزایش راندمان، افزایش ایمنی، توجه به محیط زیست و کاهش گازهای گلخانه ای و…. اشاره داشت. در صورت نیاز می توان این نوع بخاری ها را به طور سفارشی خرید کرد. خانه هوشمند کوییک لینک، با هدف اتصال سریع، طراحی منحصربه فرد و اقتصادی و با داشتن کادری مجرب، تجهیزات مرغوب و با کیفیتی را در طراحی هوشمند سازی مکان های مورد نظر، استفاده می کند. در خانه هوشمند کوییک لینک با بهره بردن از فن آوری های نوین دنیا می توانید خانه ای امن و مدرن داشته باشید.