بررسی انواع قفل هوشمند و عملکرد آن

طی سال های اخیر میزان سرقت از خانه ها بسیار بالا رفته است. این آمار نشان دهنده این است که باید امنیت در اولویت افراد قرار گیرد؛ زیرا ممکن است سرقت های بزرگ ضرر و زیان زیادی در پی داشته باشد. با توجه به این مسئله راه های جدیدی برای افزایش امنیت و کیفیت حفاظت از خانه ها، ادارات و…. به وجود آمده که بهترین مورد آن طراحی و ساخت انواع قفل های هوشمند است. قفل درب هوشمند که با نام قفل دیجیتال نیز شناخته می شود از مهم ترین تجهیزات هوشمند سازی خانه محسوب می شود که از نظر امنیت و کنترل قابلیت بالایی دارد. در بازار انواع مختلفی از قفل های هوشمند وجود دارد که از روش های مختلفی برای شناسایی افراد و باز کردن درب از آن استفاده می شود. قفل های هوشمند را به راحتی می توان جایگزین قفل های قدیمی کرد بدون اینکه تغییراتی در درب ایجاد شود و یا درب تعویض شود. برای انتخاب و نصب انواع قفل هوشمند می توانید با شرکت کوییک لینک در ارتباط باشید.

انواع قفل هوشمند و عملکرد هر کدام

قفل های هوشمند تنوع زیادی دارند؛ به خاطر همین از راه های مختلفی می توانند از خانه، محیط کار و درب کمد محافظت کنند. هر کدام از قفل های دیجیتالی ویژگی های متفاوتی دارند؛ به همین دلیل می توانید برای انواع درب قفل مناسب پیدا کنید. از امن ترین قفل های هوشمند به موارد زیر می توان اشاره کرد:

انواع قفل هوشمند

انواع قفل هوشمند

  • قفل هوشمند اثر انگشتی

از بهترین و قدیمی ترین قفل های هوشمند که با اسکن و شناسایی اثر انگشت امنیت بالایی را ایجاد می کنند، قفل هوشمند اثر انگشتی است. در قفل اثر انگشتی می توان اثر انگشت افراد مختلف و امکانات مدیریتی مانند ورود و خروج افراد را ثبت کرد. از آنجایی که هیچ کس اثر انگشت یکسانی ندارد قفل های هوشمند اثر انگشتی از امنیت بسیار بالایی برخوردار هستند. از دیگر ویژگی های مثبت قفل اثر انگشتی می توان به کارایی بالا و عملکرد سریع آن اشاره کرد.

  • قفل هوشمند تشخیص چهره

قفل های تشخیص چهره جزو جدیدترین و پیشرفته ترین قفل های دیجیتالی هستند که با استفاده از چشمی دیجیتال، شناسایی و اسکن چهره امکان باز و بسته شدن درب را برای افراد فراهم می آورند. ویژگی بارز این نوع قفل ها دقت بالا در شناسایی و تشخیص چهره است به طوری که مشخصات فرد پشت درب با مشخصات افراد ذخیره شده در حافظه قفل هوشمند یکی نباشد درب ورودی باز نخواهد شد. با استفاده از قفل هوشمند تشخیص چهره می توانید سرعت عمل و راحتی در ورود و خروج را تجربه کنید.

  • قفل هوشمند رمزدار

یکی از رایج ترین قفل های هوشمند که در انواع دستگیره ها از جمله لوکس ترین دستگیره ها نیز از آن استفاده می شود، قفل هوشمند رمزدار است. در قفل هوشمند رمزدار تعدادی دکمه تعبیه شده که می توان با وارد کردن رمز مخصوص به راحتی درب ها را باز و بسته کرد. قفل های هوشمند رمز دار امنیت بسیار بالایی داشته و نیز امکان تغییر رمز عبور را دارند تا افراد با خیالی آسوده بتوانند از آن استفاده کنند.

  • قفل هوشمند کارتی

از جمله قفل هایی که از طریق آن می توان درب ها را با امنیت بالا باز و بسته کرد، قفل های هوشمند کارتی هستند که با استفاده از کارت AFID امکان دسترسی به فضاهای بسته را فراهم می کنند. این کارت ها را هم می توان به صورت کارتی و هم به صورت مجازی استفاده کرد. QR code هایی که روی گوشی ثبت می شود همان کارت های هوشمند فیزیکی هستند که در هتل ها، ادارات، مراکز تجاری تفریحی و…کاربرد دارند.

  • قفل هوشمند بیومتریک

قفل بیومتریک یکی از پیشرفته ترین و بهترین قفل های هوشمند در بازار است که از امنیت بسیار بالایی برخودار است؛ زیرا دارای ویژگی هایی از جمله: تشخیص اثر انگشت، تشخیص چهره، شناسایی عنبیه چشم و حتی تشخیص صدا نیز است.

  • قفل هوشمند هتلی

قفل هوشمند هتلی که به صورت کارت استفاده می شود امکانات متنوعی برای مهمانان فراهم می کند؛ به طوری که با قرار دادن کارت روی انواع قفل هوشمند می توانند درب اتاق ها را باز و بسته کنند و دیگر نیازی به حمل فیزیکی کلید نیست.

  • قفل هوشمند استخری

استفاده از دستگیره هوشمند برای درب کمدهای استخر بسیار کاربردی است؛ زیرا این قفل ها ضد آب بوده و از تکنولوژی های امنیتی مانند رمز عبور، تشخیص چهره، احراز هویت برای باز و بسته کردن قفل کمد استفاده می شود.

  • قفل هوشمند موبایلی

یکی از گزینه های مناسب امنیتی که متناسب با تکنولوژی روز دنیاست قفل های هوشمند موبایلی هستند که در زمینه امنیت و کنترل دسترسی بسیار کاربردی هستند. از بهترین ویژگی های این نوع قفل ها می توان به کنترل از راه دور از طریق اپلیکیشن موبایل و اینترنت اشاره کرد. از قفل هوشمند موبایلی در محیط های تجاری و اداری، هتل ها، آپارتمان ها، اماکن عمومی استفاده می شود.

  • قفل هوشمند ترکیبی

قفل هوشمند ترکیبی قفلی است که از راه های مختلف مانند کلید مکانیکی، کارت، رمز عبور، اثر انگشت یا گوشی برای باز و بسته کردن درب استفاده می شود؛ از همین رو یکی از امن ترین قفل های هوشمند محسوب می شود. این نوع قفل ها از لحاظ انعطاف پذیری و هزینه در مقایسه با سایر قفل های هوشمند مانند کارتی، رمزدار، تشخیص چهره و…. هزینه بیشتری دارند.

انواع قفل هوشمند

انواع قفل هوشمند

خرید انواع قفل هوشمند از کوییک لینک

امروز انواع مختلف قفل هوشمند مانند قفل هوشمند کارتی، موبایلی، رمزدار، تشخیص چهره، اثر انگشت در بازار وجود دارد که خوشبختانه با تولید و عرضه این قفل ها به بازار امنیت در خانه ها و ادارات و… به میزان قابل توجهی افزایش پیدا کرده است. با توجه به این مسائل برای اینکه که خانه ای هوشمند داشته باشید استفاده از قفل های دیجیتالی امری ضروری است. قفل ها به عنوان یک نگهبان خوب در زندگی برای افزایش امنیت و آرامش به حساب می آیند. یکی از شرکت های معتبر در زمینه فروش محصولات هوشمند و طراحی خانه هوشمند با امنیت بالا کوییک لینک است. اگر قصد دارید خانه خود را امن و هوشمند کنید از کارشناسان ما در کوییک لینک می توانید کمک بگیرید تا به شما مشاوره دهند.